Ürün Teknoloji 08 ARALIK 2014 / 09:40

Google Glass Intel çiplerle hızlanacak

Büyük beklentilerle piyasaya sürülen fakat ilk etapta beklenilen ilgiyi göremeyen Google Glass için yeni bir dönem başlıyor. Glass Projesi için Intel ile anlaştığı iddia edilen Google, piyasaya sürülecek yeni modellerde Intel çiplerine yer verebilir.

Gelecek yıl piyasaya sürülmesi beklenen Google Glass için ortaya atılan iddialar durmak bilmiyor. İlk prototip ile beklenilen başarıyı yakalamayan Google Glass, yeni modeliyle eksiklerini giderecek gibi görünüyor. Şu an için söylentiden ibaret olsa da, Glass Projesi’nde Intel çiplerine yer vermeye hazırlanan Google, bu sayede gözlüğün hızını neredeyse 2 kat oranında artırmayı amaçlıyor.

2 kat daha güçlü RAM’e sahip olması beklenen Google Glass’ın yeni modelle birlikte numaralı gözlüklerle de çalışması beklenirken, cihazda yer alacak pilin ömrünün de bir önceki modele göre çok daha uzun ömürlü olacağı belirtiliyor. Özellikle video çekim gibi özellikler kullanıldığında, cihazın pil ömrünün oldukça kısa olması, kullanıcılar tarafından büyük eleştiriler gelmesine sebep olmuştu.

Giyilebilir teknoloji alanında ciddi yatırımlar yapan Intel, uzun süredir Google’a çip konusunda çözümler sunuyor. Her iki şirketin de bu alandaki ilgisi ve daha önce de birlikte iş yaptıklarını göz önüne alırsak, bu ortaklıktan kaliteli bir ürünün çıkabileceğini söyleyebiliriz. Yeni model Google Glass’ın 2015 yılında piyasaya sürülmesi bekleniyor.
ETİKETLER : 999

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics