Ürün Teknoloji 19 MART 2018 / 10:27

Google Lens özelliğini iOS cihazlara getirdiğini duyurdu

Geçtiğimiz günlerde Android cihazlara gelen Google Lens, şimdi de iOS cihazlarda kullanıma sunuldu.

Google, geçen ay gerçekleştirilen Mobil Dünya Kongresi'nde yaptığı açıklama ile Google Lens'i daha fazla cihazda kullanıcıların kullanabileceğini belirtmişti. Google'ın bu sözleri birkaç gün önce gerçekleşmişti. Google Lens, Google Fotoğraflar uygulaması aracılığı ile birlikte Google Beta Programına kayıtlı Galaxy S8, S8+ ve S9 sahipleri için kullanıma açılmıştı.

Google, görsel arama moturu gibi işleyen Google Lens'i şimdi de iOS kullanıcılarına sundu. Google Fotoğraflar'ın 3.15 ve üzeri sürümlerine sahip olan iPhone ve iPad kullanıcıları önümüzdeki hafta boyunca Google Lens'in önizleme versiyonunu kullanabilirler.

iOS platformunda Google Lens nasıl kullanılır

iPhone yada iPad'inizde Google Lens'i kullanmak için öncelikle Google Fotoğraflar uygulamasını açmanız gerekiyor. Herhangi bir fotoğrafı seçtikten sonra düzenleme butonunun yanında konumlanan Google Lens ikonuna dokunun. Google Lens, yapay zeka ve bilgisayar vizyon teknolojileri sayesinde fotoğrafı analiz edecek ve bilgileri size gösterecektir.

Google Lens'in önizleme sürümünü test etmek için öncelikle iOS 9 ve üzeri bir Apple cihazına sahip olmanız gerekmekte. Ardından App Store'dan Google Fotoğrafları güncelleyip yeni özelliği deneyimleyebilirsiniz.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics