Ürün Teknoloji 17 ARALIK 2013 / 10:12

Görüntü masaüstünde sanallaşıyor

XenServer üzerinde Sanal GPU teknolojisinin piyasaya sürülmesiyle bilgi teknolojileri organizasyonları güvenli, mobil, grafik yoğun uygulamalar sunan Citrix XenDesktop piyasaya sürülüyor.

Tüm dünyadaki işletmeler NVIDIA GRID vGPU (sanal GPU) teknolojisini kullanarak tasarımcılarına ve mühendislerine - uzaktan çalışanlar dahil - uygun maliyetli, güvenli, grafik yoğun uygulamalar sunabilir. Bu ürün Citrix XenDesktop 7.1 ve Citrix XenServer 6.2'nin piyasaya sürülmesiyle beraber bugün sunuluyor.

İşletmeler kendi çalışanlarının bilgisayar kaynaklarına her zaman ulaşabilmesini sağlamak için masaüstü sanallaştırma teknolojilerinden giderek daha çok yararlanıyor. Ancak, NVIDIA GRID çözümünden önce, bu teknolojiler fazla grafik içermeyen, metine dayalı hafif uygulamalarla sınırlıydı. Performans ve uyumluluk kısıtlamaları bina bilgisi yönetimi (BIM), ürün yaşam döngüsü yönetimi (PLM) ve video-fotoğraf düzenleme gibi uygulamaların sanallaştırılmasını elverişsiz hale getiriyordu.

Citrix XenDesktop'taki GRID vGPU’dan önce öncesinde, müşteriler GRID'i kullanarak son kullanıcıların GPU erişimini birebir bazda sanallaştırıyordu. Artık bir GPU'ya erişim birçok son kullanıcıya hızla paylaştırılabilir ve değişen proje ihtiyaçlarına bağlı olarak erişim kolayca tekrar tahsis edilebilir.

Citrix Kurumsal Masaüstü ve Uygulamalar Genel Müdürü ve Grup Başkan Yardımcısı Bob Schultz, “XenDesktop ve XenServer ön-sürüm (tech preview) piyasaya sürüldükten bu yana, grafik açıdan zorlayıcı masaüstlerinin ve uygulamaların NVIDIA GRID vGPU yardımıyla uygun maliyetle ve yüksek ölçekte sanallaştırılabileceğini dünya çapında müşterilerimize gösterdik. XenDesktop 7.1 ve XenServer 6.2'nin piyasaya sürülmesiyle beraber, işletmeler 60 günlük deneme sürümünü indirerek performans avantajlarını kendi gözleriyle görebilirler,” diyor.

Craig Fletcher, CH2MHILL'de Sorumlu Teknik Başkan “Sanal masaüstü altyapısı (VDI) ve GPU gücünün vGPU (Virtual GPU) aracılığıyla sanal makinelere dinamik olarak tahsis edilebilmesi BT Departmanımız için bir gereklilik haline geldi. Mühendislerimize gereken grafik gücü projeden projeye değişkenlik gösterebiliyor. Daha fazla iş istasyonu ve grafik kartı satın alarak ihtiyaçları gidermek yatırım ve yönetim maliyetleri açısından kabul edilemez boyutlara doğru ilerliyor. GRID, BT desteğimizi biçimlendirerek kullanıcılarımıza istendiği anda GPU gücünü arttırma esnekliği sundu. XenServer üzerinde yapılacak küçük bir değişiklikle GPU gücünü kolayca arttırabiliyoruz ve bu bize avantaj sağlıyor” dedi.

NVIDIA Profesyonel Görselleme ve Tasarım Başkan Yardımcısı Jeff Brown, “Tasarımcılar, mühendisler ve dijital sanatla uğraşan profesyoneller işyerinde yeniliğe yön veren fikir liderleridir, ama işlerini yapmak için ihtiyaç duydukları nispeten büyük bilgisayarlar nedeniyle bugüne kadar hep çalışabildikleri yerle sınırlı kalmışlardır. NVIDIA GRID vGPU ile bu yenilikçiler artık müşterilerle sahada, evde ya da ofiste olsun, ilham gelen her yerde çalışabilir,” yorumunu yaptı.

 

 

 

 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics