Ürün Teknoloji 08 OCAK 2013 / 12:12

Görüntüde kesintisizlik ve kalite

AirTies, internet üzerinden video aktarımında görüntü kalitesi ve kesintisiz görüntüleme için Microsoft Smooth Streaming Teknolojisini Over the Top (OTT)  ve Hibrid Dijital Set Top Box ürünleri ile bütünleştirdi. Smooth Streaming AirTies’ın Air7200, Air7210 ve Air7310 set top box modellerinde bulunuyor.

AirTies Teknolojiden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Metin İsmail Taşkın da, günümüz tüketicilerinin internet video içeriğine ulaşma isteğindeki istikrarlı artışa dikkat çekerek, bunun da HD video ve kesintisiz video akışına talebi artırdığını belirtti. Taşkın, “Microsoft Smooth Streaming teknolojisi ile bütünleşit AirTies set top box’lar ile operatör müşterilerimizin, abonelerine sundukları video içeriklerini HD kalitesinde internet üzerinden doğrudan televizyona ulaştırabilecekler” bilgisini verdi.

Microsoft tarafından geliştirilen Smooth Streaming teknolojisi, internet tabanlı videoların akış hızının kullanıcıların bant genişliğine göre ayarlanmasını sağlıyor. Bu teknolojide medya dosyaları parçalara ayrılarak iletilmesine karşın, parçaların HD kalitesi korunuyor ve yayın kesintiye uğramıyor.

 

AirTies’ın bu teknolojiyi taşıyan ‘set top box’ cihazlarıyla internet üzerinden video (OTT) servisi sağlayıcıları, abonelerine kesintisiz ve yüksek kalitede canlı yayın izleyebilme imkanı sunarken, görüntü deformasyonlarının önüne geçebilecekler. Bunun için OTT servis sağlayıcıların IIS Medya Sunucuları veya Windows Azure Medya Sunucularını kullanmaları yeterli.