Ürün Teknoloji 08 OCAK 2013 / 12:12

Görüntüde kesintisizlik ve kalite

AirTies, internet üzerinden video aktarımında görüntü kalitesi ve kesintisiz görüntüleme için Microsoft Smooth Streaming Teknolojisini Over the Top (OTT)  ve Hibrid Dijital Set Top Box ürünleri ile bütünleştirdi. Smooth Streaming AirTies’ın Air7200, Air7210 ve Air7310 set top box modellerinde bulunuyor.

AirTies Teknolojiden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Metin İsmail Taşkın da, günümüz tüketicilerinin internet video içeriğine ulaşma isteğindeki istikrarlı artışa dikkat çekerek, bunun da HD video ve kesintisiz video akışına talebi artırdığını belirtti. Taşkın, “Microsoft Smooth Streaming teknolojisi ile bütünleşit AirTies set top box’lar ile operatör müşterilerimizin, abonelerine sundukları video içeriklerini HD kalitesinde internet üzerinden doğrudan televizyona ulaştırabilecekler” bilgisini verdi.

Microsoft tarafından geliştirilen Smooth Streaming teknolojisi, internet tabanlı videoların akış hızının kullanıcıların bant genişliğine göre ayarlanmasını sağlıyor. Bu teknolojide medya dosyaları parçalara ayrılarak iletilmesine karşın, parçaların HD kalitesi korunuyor ve yayın kesintiye uğramıyor.

 

AirTies’ın bu teknolojiyi taşıyan ‘set top box’ cihazlarıyla internet üzerinden video (OTT) servisi sağlayıcıları, abonelerine kesintisiz ve yüksek kalitede canlı yayın izleyebilme imkanı sunarken, görüntü deformasyonlarının önüne geçebilecekler. Bunun için OTT servis sağlayıcıların IIS Medya Sunucuları veya Windows Azure Medya Sunucularını kullanmaları yeterli.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN