Ürün Teknoloji 12 TEMMUZ 2013 / 14:26

Görüntüde Nokia farkı

Nokia’nın, optik görüntü sabitleyicinin de dahil olduğu PureView teknolojisine sahip olan Nokia Lumia 1020, herhangi bir sayısal kameradan alınabilecek en net görüntüyü üretiyor. Nokia Pro Camera adlı yeni bir uygulamayı barındıran cihazda, kullanıcılar fotoğraf çekmeden önce ya da sonra görüntüde istedikleri alanı seçerek detaylarda farklı hikayeler yaratabiliyor. Ayarların final fotoğrafı ya da videoyu nasıl etkileyeceğini görsel olarak gösteren bir arayüze sahip olan Nokia Pro Camera, çekim yapmayı, düzenlemeyi ve fotoğraflarla videoları net paylaşmayı kolay kılıyor. Sarı, beyaz ve siyah renklerdeki Nokia Lumia 1020’nin yılın son çeyreğinde Türkiye’de satışa sunulması planlanıyor.

Dual capture (çift çekim) özelliğini kullanan Nokia Lumia 1020, sınırsız düzenleme fırsatı tanıyan 38 megapiksel yüksek çözünürlüklü fotoğraflar çekiyor ve Windows Phone 8 işletim sistemi üzerinden sosyal ağlar ile paylaşımı kolay 5 megapiksel çözünürlüğe sahip fotoğraflar üretiyor. Nokia Lumia 1020’nin 41 megapiksel, altı lensli ZEISS optik sensörü, düşük ışık koşullarında bile net fotoğraflar çekmeye olanak tanıyan optik görüntü sabitleme teknolojisine sahip. Ayrıca Nokia’nın 140dB’ye kadar sesleri kaydedebilen, ses basınç seviyesi bilinen akıllı telefon mikrofonlarından altı kat daha yüksek olan Rich Recording teknolojisi sayesinde en gürültülü konserlerde bile stereo sesli, net videolar çekebiliyor.

Nokia ayrıca Nokia Lumia 1020’nin ana görüntü düzenleme özelliklerini uygulama geliştiricilere de açan yeni bir görüntü yazılımı geliştirme paketini de (Software Development Kit - SDK) duyurdu. Yazılım geliştirme paketi, aralarında Vyclone, Yelp ve CNN’in de olduğu geliştiricilere developer.nokia.com’da, bu özellikleri ilerideki sürümlere bütünleştirmeleri amacıyla sunuldu. Hipstamatic, Nokia Lumia 1020’ye özel bir uygulama olan Oggl PRO’yu sunuyor. Bu uygulama, ileri akıllı telefon kamera kontrollerini sunarken, Path ve Flipboard uygulamalarının da yakında Windows Phone’da olacağı duyuruldu.Daha fazla profesyonel beceri ve ekstra pil ömrü için sunulan Nokia Camera Grip ise Nokia Lumia 1020’nin dahili xenon flaş ve mekanik objektif perdesi gibi profesyonel kameralara özel cihaz özelliklerini tamamlıyor.
ETİKETLER : Nokia

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics