Ürün Teknoloji 03 OCAK 2013 / 13:11

Gözlüksüz 3D keyfi

Toshiba –TNB Bilgisayar ve Görüntü Sistemleri, gelişmiş sayısal eğlence için en son işlemci ve grafik işleme ile güçlü video ve ses deneyimi sunan yeni Satellite P serilerini tanıttı. Satellite serisiyle Toshiba, ilk kez gözlüksüz 3D teknolojisini de sunmuş oldu. Çift dokulu özel tasarım alüminyum kasaya ek olarak, yeni modeller; işlemci gücü ve grafik performansa da sahip. Satellite P-serileri, 15.6’’ (P855-32F) ila 15.6’’ (P855-33N) arasında diyagonal ekran boyutuna sahip modelleri içeriyor ve bunlar 2D ve 3D içeriği görüntüleyebiliyor. İki model de dünyanın ilk 1 TB HYBRID HDD’i özelliğine sahip.

Yeni Satellite P-serilerinde bulunan tüm modeller en son Intel® işlemciler ve yeni nesil NVIDIA® grafik teknolojileri ile güçlendirildi. Opsiyonel Hibrid HDD donanımıyla da yanıt süresi ve uygulama yüklemesi hızlanırken, performans artışı da sağlanıyor.

Bazı Satellite P855 modellerinde 15.6’’ geniş ekran Full-HD TruBrite™ 3D görüntü destekli, gözlüksüz 3D teknolojisi var. Bu cihazlar, gerçek 3D görüntü deneyimini 3D ve Blu-ray filmleri izlerken veya 3D oyunları oynarken 3Dgözlüğe gerek olmadan yaşatıyor. Dizüstü bilgisayarın aynı anda 2D ve 3D içeriği görüntüleyebilme özelliği ile kullanıcılar, 3D filmleri izlerken, aynı zamanda internetten 2D içeriklere de göz atabiliyor.

Satellite P serisi modellerde USB 2.0’a göre on kat daha hızlı seviyede veri transferi sağlayacak 4 adet USB 3.0 girişi var. Ayrıca daha uzak mesafelerden daha hızlı kablosuz veri iletimi sağlayan ve düşük enerji tüketen Bluetooth 4.0 arayüz özelliği de seride yerini alırken, dizüstü bilgisayarlarda bütünleşik Intel® Kablosuz Görüntü teknolojisi de (WIDI) bulunuyor.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics