Ürün Teknoloji 02 TEMMUZ 2012 / 11:43

Grafikte hız AMD ile geliyor

İşlemci ve ekran kartı üreticisi AMD, AMD Radeon HD 7970 GHz Edition, AMD’nin Yeni Nesil Çekirdek (GCN) mimarisini kullanarak farklı bir performans sunuyor. Öyle ki, Battlefield 3, Deus Ex: Human Revolution ve DiRT Showdown gibi en ağır oyunlarda bile en yüksek çözünürlüklerde oyun deneyimleri yaşatıyor. AMD Radeon HD 7970 GHz Edition; AMD Uygulama Hızlandırma Teknolojisi ile GPU’nun hesaplama kabiliyetinde farklı bir yapı sunuyor ve kullanıcıların çok yüksek hızlarda, en gerçekçi fizik efektleriyle oyun oynamalarına fırsat sağlıyor. Bu teknoloji aynı zamanda şifreli dosya sıkıştırma gibi görevleri de optimize ederek, dijital içerik oluşturma programlarını hızlandırıyor. Bu teknoloji; çevrimiçi ve Blu-ray video deneyimlerini de iyileştiriyor.

Bilgi için:
www.amd.com
ETİKETLER : Sayı:878
YORUMLAR
Erhan Kılıç 03 TEMMUZ 2012 / 12:03 0 0
Amd aynı çekirdekli ekran kartını daha düşük işlemci hızı ile piyasaya sürdüğünde Nvidia'nın 680 çekirdekli ekran kartının gerisinde kalmıştı.
Şimdi ise Ghz edişin ile işlemci hızı 1ghz'in üzerine çıkardığında üstünlüğünü geri kazandı.
Daha henüz çift çekirdekli 7970 ekran kartından pek haber yok. Ama aynı zamanda Amd'nin 8 serisi ekran kartına hazırlıklar yaptığı da bilinmektedir.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics