Ürün Teknoloji 08 ARALIK 2014 / 09:41

Güvenliği akıllı telefonunuzla sağlayın

Pronet, geliştirdiği yeni güvenlik hizmeti Pronet Plus ile müşterilerinin güvenliğini interaktif bir platforma taşıyor.

Plus ile birlikte kullanıcılar, evlerine ya da ofislerine kimlerin girdiğini ve çıktığını mobil cihazlarına gelen mesajlarla öğrenebiliyorlar. Mevcut  hizmetlerine ek olarak yeni interaktif güvenlik sistemleri, görüntüleme sistemleri, akıllı ev çözümleri ve enerji yönetimini içeren benzersiz ‘Pronet Plus’ hizmetiyle, güvenlik  sistemini günlük hayatın vazgeçilmez bir parçası haline getiren Pronet, abonelerine huzurlu bir yaşam sunmak istiyor.

Pronet Plus ile abonelere son teknoloji güvenlik hizmetlerinden yararlanma imkanı sunduklarını belirten Pronet Yönetim Kurulu Başkanı Alp Saul konuyu şu şekilde yorumladı:

“Ana işimiz her zaman güvenlik. Öncelikli amacımız ise Pronet kullanıcılarının içlerini rahat ettirip huzurlu hissetmelerini sağlamak. Bağlantılı cihazlar sayesinde, abonelerimizi ‘akıllı yaşam’ çağına taşıyoruz.  Bu anlamda sektörde de bir ilke imza attığımız Pronet Plus hizmetleriyle, güvenliği mobil hayatın kolaylıklarıyla buluşturuyoruz”

Yeni geliştirilen İnteraktif Güvenlik hizmetine abone olan kullanıcılar, trafikte veya seyahatte evlerinin güvenliğini tam manasıyla sağlayabilme olanağı yakalıyorlar. Aboneler, Pronet Plus mobil uygulamasını ya da internet sitesini kullanarak, evlerindeki ya da ofislerindeki güvenlik sistemlerini kontrol edebiliyorlar.

Pronet Plus İnteraktif Güvenlik hizmeti ile abonelerine komple bir akıllı güvenlik hizmeti sunmayı hedeflediklerini ifade eden Pronet İş Geliştirme ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Yiğit Yiğiter, bu servisin avantajlarını şöyle aktardı:

“Pronet Plus’ın İnteraktif Güvenlik Hizmeti sayesinde tüm kullanıcılar, mobil uygulamalar üzerinden ev ya da işyerlerinin ve içindekilerin güvenliğini daha iyi sağlayacak; uzaktan da olsa onları kontrol etmeye ve korumaya devam edebilecekler. İnteraktif Güvenlik hizmetiyle alarm sistemini uzaktan kurup kapatabilecek; belirledikleri senaryolara uygun bildirimler ve e-postalarla ev ve iş yerlerinin durumu hakkında bilgi edinebilecekler. Üstelik,  alarm sistemi kurulu değilken dahi, girilmemesi istenen odaya girilmesi, balkon kapısının açılması gibi durumlarda da anlık bildirimlerle haberdar olabilecekler. Kimi çocuğu okuldan geldiğinde bildirim almak ister, kimi balkon kapısı açıldığında. Bu şekilde, her abonemize, kişiselleştirilmiş bildirim sunuyoruz.”

Konuyu örnekle açıklarsak, aboneler alarm sistemlerini uzaktan kurma ve kapama gibi işlemleri akıllı telefonları üzerinden gerçekleştirebildikleri gibi, pakette yer alan akıllı ev çözümleri ile ev kapısının kilidini dahi açabiliyorlar. Bu durum özellikle anahtarın kaybolduğu ya da bir yerlerde unutulduğu durumlarda çok işe yarayabiliyor. Akıllı ev çözümleri ile birlikte evdeki lambaların kontrolü yapılabiliyor, evin ısısı daha eve gelmeden ayarlanabiliyor.

 
ETİKETLER : 999

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics