Ürün Teknoloji 18 NİSAN 2010 / 18:00

Güvenlik için ‘Pure’ çözüm

Kaspersky’nin hepsi birarada ürünü sayılabilecek Pure, Nisan sonuna doğru piyasada olacak.
Kaspersky Lab’in yeni çözümü Kaspersky Pure, bir basın toplantısıyla duyurdu. Kaspersky Lab Türkiye Genel Müdürü Murat Göçe, yaptığı sunumla markanın önceki çözümlerinde yer alan pek çok özelliği bir pakette toplayan Pure hakkında ayrıntılı bilgi verdi.
Karmaşıklaşan ve maddi çıkar amaçlı hale gelen tehditlere dikkat çeken Göçe, atakların bilgisayarın bozulmasından öte bilgisayardaki bilgileri ele geçirmeye yönelik gerçekleştiğini vurguladı. Botnet nedeniyle kullanıcıların farkında olmadan ciddi atakların parçası haline geldiklerini belirten Göçe, diğer yandan sosyal ağlardaki güvenlik açıklarına değindi.
Pure ile bireysel kullanıcılar ve küçük çaplı ofis kullanıcılarına hitap ettiklerini kaydeden Göçe, ürünün sunduğu geniş çözüm yelpazesine değindi. Pure’ün tek noktadan yönetilebilme özelliğine işaret eden Göçe, akıllı şifre yönetimi ve şifreleme yeteneğiyle ürünün gelişmiş güvenlik sağladığını kaydetti. Kullanıcılara güvenli bir sayısal ortam sağlayan Pure, şifreleme özelliklerinin yanı sıra ebeveyn kontrol özelliğini de sunuyor. Bilgisayardaki dosyaların güvenli şekilde yedeklenmesi için de uygun platform sağlayan çözüm, güçlü merkezi ev ağı koruması sağlıyor. Sandbox yani kum havuzu teknolojisiyle şüpheli uygulama ve linklerin güvenli ortamda açılarak test edilmesine ve buna göre erişilmesine olanak tanıyor. Ürün Kaspersky Anti-Virus ve Kaspersky Security 2010 çözümlerinde yer alan özelliklerin hepsine sahip. Sistem kurtarma diski oluşturma özelliğiyle gelen ürün, tarayıcıda etkinlik geçmişini silme yeteneğine de sunuyor.
19 Nisan itibariyle Türkçe sürümüyle piyasaya sürülmesi beklenen ürünün fiyatı ise henüz belli değil.
Bilgi için:
www.kaspersky.com.tr

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics