Ürün Teknoloji 30 OCAK 2011 / 18:00

HDMI 3D’li HS244HQ 3D ekran ve gözlükler

Acer, 3D ekran serisi ve gözlüklerini pazara sundu. Acer’ın yeni HS244HQ 3D ekranı, piyasada gelişmiş stereoskopik eğlence ve öğrenme için HDMI 3D bağlanabilirliği aracılığıyla Full HD 3D görüntü sağlayan bir ekran sunuyor. HDMI 3D bağlanabilirliği sayesinde HS244HQ ekran bilgisayardan bağımsız çalışabilir ve set-üstü kutu ile 3D TV yayınlarının, Blu-ray disk çalar ile en iyi 3D filmlerinin, 3D bir kameranın büyüleyici resimlerinin ve HDMI 3D oyun konsolu ve 3D HDMI özelliği olan bir bilgisayar ile heyecanlı 3D oyunlarının tadını çıkarmayı sağlayacak bir ürün. Acer’ın “active shutter” 3D teknolojisi diğer çözümlerle karşılaştırıldığında daha parlak, daha konforlu 3D görselleri ve önemli oranda güç tasarrufu sunuyor. Acer’ın patentli arkadan aydınlatmalı modülasyonu bu teknolojinin kullanılmadığı diğer 3D ekranlardan yüzde 50 daha fazla güç tasarrufunda bulunuyor. Yeni Acer 3D ekran, daha fazla rahatlık sağlamak için ileri “active 3D shutter” teknolojisine ve bütünleşik  bir IR vericisine sahip olan Acer 3D gözlük ile birlikte teslim ediliyor.
Bütünleşik IR vericisi sayesinde ekranı HDMI aracılığıyla bir set-üstü kutusuna veya Blu-ray disk çalara bağlanabiliyor. HS244HQ, ileri 3D teknolojinin yanı sıra en iyi izleme deneyimini sağlamak için yüksek kaliteli ekran özelliklerine sahip.
Bilgi için: acer.com.tr
ETİKETLER : Sayı:806
YORUMLAR
Ahmet Karaca 16 MART 2011 / 06:00 0 0
Merhabalar.. bu ürün şuan türkiyede satışta.. bende geçen hafta satış sitelerinde yazdığı üzere “3D vision gözlük ile” ibaresine aldanarak sahip oldum.. fakat kutu içeriğinden asla NVIDIA 3D Vision gözlük çıkmıyor.. içinden Acer marka Stereoscopic Polarize gözlük çıkıyor.. bu gözlük sayesinde ps3, xbox veya 3d bluray playerınızı bağlayıp 3d deneyimi yaşayabilirsiniz.. FAKAT ASLA NVIDIA 3D VISION destekli oyunlarda bir performans alamazsınız.. ekranın üstünde ve altındaki stereoscopic gölgelendirmeleri UYUMSUZLUK nedeniyle çözemiyor ve size fena bir başağrısı ve göz sulanmasına maloluyor.. nvidia 3d vision sitesinden SYSTEM REQUIREMENTS sayfasından baktığınızda bu ürünün listede olmadığını görürsünüz.. bende bu yüzden tedarikçiye ürünü iade edip paramı aldım.. şimdi ise dünyada 3 aydır satılan ama halen işgüzar distribütör sayesinde bi türlü gelemeyen GN245HQ veya HN274H modellerini beklemeye karar verdim..
ayrıca bu ürünü NVIDIA 3D GOZLUK HEDİYE diye satan sitelerede bu yazıyı yazdım ve düzeltmelerini istedim.. yoksa ürünü alan çok kişi bunu iade edecektir.. Saygılar

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics