Ürün Teknoloji 21 ŞUBAT 2010 / 18:00

Her şeyiniz cebinizde

Geçtiğimiz Aralık ayında Türk kullanıcıların da beğenisine sunulan Nokia E72’ye öylesine alıştık ki, test yazısını ancak iki ayda yazabiliyoruz. Ürünün ince yapısı ve şık tasarımı iPhone’la birlikte segmentindeki en ciddi rakibi BlackBerry’nin modellerini bile zorlayabilecek sadelikte.
İş ve kişisel mesajlaşma için özel olarak tasarlanan ve mesajlaşma konusunda birçok yeni işlevi beraberinde getiren yeni Nokia E72, Nokia Mesajlaşma Servisi’ni içeriyor. Nokia’nın servis vizyonu kapsamında geliştirdiği ve artık en popüler e-posta hesapları ve Ovi Mail’in yanı sıra en popüler anında mesajlaşma topluluklarına da erişim sağlayan Nokia Mesajlaşma servisiyle birlikte, kurumsal ve kişisel mesajlaşma için özel olarak tasarlanan yeni Nokia E72 cihazı, 885 TL+KDV’lik fiyatla tüketiciye sunuluyor.
E-posta tuşuyla her zamankinden hızlı erişim
Nokia Mesajlaşma servisi yeni Nokia E72’ye kişisel ve kurumsal e-posta ve anında mesajlaşma olanakları ekleyerek en gelişmiş mesajlaşma çözümünün sunulmasını sağlıyor. Nokia E72, E71’in formülünden yararlanarak oluşturulmuş bir anlamda E71’in kardeşi. Ama yeteneklerinin E71’den fazla olduğunu itiraf etmeliyiz. Ayrıca Nokia, A-GPS navigasyon ve pusulaya sahip en son Ovi Maps haritaları, optik bir gezinti tuşu ve 5 megapiksel kamera gibi özellikleri bu ince, zarif ve şık tasarımlı cihaza dahil etmeyi başarmış. Nokia E72’de bulunan özel e-posta tuşuyla kişisel ya da kurumsal e-postalara her zamankinden hızlı ve kolay erişim de sağlanabiliyor.
Nokia E72’yle birlikte Nokia, artık daha çok kişinin önemli bilgilerini gönderir ya da yanıtlarken, geleneksel telefon aramaları ya da kısa mesajlardan çok e-postaya güvendiğini ortaya koyan bir araştırmayı da açıkladı. Araştırma sonuçlarına göre insanlar yılda ortalama beş tam gününü e-postalarını yanıtlamaya ayırıyorlar. Araştırmaya katılanların yarısı (yüzde 46) önemli bilgileri göndermek ve almak için ses ya da kısa mesaj yerine e-postayı tercih ediyor. İş e-postaları alınmaları açısından en önemli mesajlar olarak sıralansa da, her zaman en acil olarak yanıtlanması gereken e-postalar olmayabiliyorlar. Nokia’nın araştırmasına göre yanıt verenlerin yarısı (yüzde 49) için eşleri, patronlarına ya da yöneticilerine (yüzde 29), iş arkadaşlarına (yüzde 23) hatta müşterilerine (yüzde 31) göre çok daha öncelikli.

Her seyiniz

. Nedir:
Nokia’nın mesajlaşma olanağı da sunan yeni nesil cep telefonu.
. Artılar:
İnce ve şık tasarım, işlevsel yapı.
. Eksiler:
Klavyesi mesajlaşma hizmeti için çok yeterli değil. Mesajlaşma hizmetinin hakkını verebilmek için narin parmak yapısına sahip olmanız gerekiyor.
. Fiyatı:
885 TL+KDV
ETİKETLER : Nokia E72 Sayı:759

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics