Ürün Teknoloji 05 AĞUSTOS 2011 / 13:02

Herkes için bir Pentax mutlaka var

Birbirinden ilginç ve çekici ürünlere sahip Pentax sayısal kamera ailesinin üç üyesini sizler için test ettik.
Pentax ailesinden ilk teste aldığımız ürün X90 oldu. Küçük ve hafif kasasıyla X90, 26 mm geniş açıdan 676 mm süper telefoto özelliğine kadar (35 mm formatında) geniş odak mesafesi sağlayan, yüksek büyütme özellikli optik 26x zoom lense sahip. 1cm Makro modu ile farklı fotoğraflama durumlarında fotoğraflama olanağı sunuyor. Zoom kapsama alanını yaklaşık 162.5  kez genişleten “akıllı zoom” özelliği zoom lensin performansından taviz vermeden çekim yapabilmeyi sağlıyor.
X90, sarsıntı indirgeyici sistemi sayesinde zoom lensin süper-telefoto aralığındayken veya günbatımı çekimi ya da çok az ışıklı iç mekanda çekim gibi zorlu fotoğraf koşulları altında bile, net olarak odaklanmış, bulanıklıktan uzak görüntüleri garantiliyor. Yüksek performanslı gyro sensörünü kullanarak ve CCD görüntü sensörünü yüksek hızda yatay ve dikey olarak değiştirerek makinenin sarsıntı miktarını tam olarak belirler.

Daha uzun çekim süresi için ekstra-güçlü batarya
Geniş kapasiteli lithium-ion bataryası sayesinde, X90 bir önceki modelden yaklaşık yüzde 50 daha uzun pil ömrüne sahip. Bu, sürekli şarj etme zorunluluğunu ortadan kaldırarak yolculuk halindeyken veya dış mekân çekimlerinde kolaylık da sağlıyor. X90 high-definition (HD) televizyonlardaki görüntüye eşdeğer yüksek kalite video çekebiliyor. Ayrıca özel yazılımını kullanarak istenmeyen kamera sarsıntılarını en aza indirgeyen “Movie SR” modu ile kullanıcılar en az çaba ile yüksek kalitede, bulanıklıklardan uzak yüksek kaliteli videolar çekebilirler. Audio/video çıkış sinyali veren HDMI mikro terminali sayesinde, kamerayı yüksek-çözünürlüklü televizyon ekranına bağlayarak kolayca yüksek çözünürlüklü filmleri seyretmenin keyfini çıkarabilirler.

Bir bakışta X90
l Nedir:
Sayısal SLR fotoğraf Makinesi.
l Artılar:
Yüksek kapasiteli zoom, yüksek pil ömrü, sarsıntısız HD film çekebilme özelliği.
l Eksiler:
Ağır.
l Fiyatı:
KDV dahil 899 TL.
ETİKETLER : Sayı:833

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics