Ürün Teknoloji 17 KASIM 2014 / 10:27

Hızlı internet için ipuçları

ZyXEL, ev ve işyerindeki ağ bağlantılarının yavaşlığından yakınan kullanıcılar için basit ama etkin ipuçları açıkladı. Çok daha hızlı bir bağlantıya kavuşmak için hem teknolojiyi satın alırken hem de kullanırken birkaç noktaya dikkat etmek yeterli. Böylece kesintisiz ve hızlı bir internet bağlantısına kavuşmak mümkün. Telekom servis sağlayıcılarından küçük ve orta boy işletmelere ve ev kullanıcılarına dek çok geniş bir skaladaki müşteri tabanı için çözümler sunan ZyXEL, tüketicilere son derece basit ama kullanışlı ipuçları veriyor.

Ülkemizde servis sağlayıcıların verebildikleri internet hızı oldukça yükseldi. Kullanmış olduğunuz uygulamaların ihtiyacı olan bant genişliklerini, evde aynı anda internet kullanan kişi sayısını analiz etmeniz önemli. Temel ev uygulamaları dikkat aldığımızda 8Mbps lik bir bağlantı gerekiyor. Konforlu bir internet kullanımı için ise 16Mbps’ lik bir bağlantı öneriliyor.

Modem, doğru yerde mi?

ZyXEL Türkiye Ürün ve İş Geliştirme Müdürü Şamil Doğan “Öncelikle kullandığınız internet hızına uyumlu bir modem seçmemi gerekiyor” diyor ve ekliyor:

“Günümüzde bu modemleri mobil cihazlarımız nedeniyle artık WiFi kablosuz olarak seçiyoruz. Temelde piyasada olan 802.11n teknolojisi tek kullanıcı için yeterli ancak kablosuz kullanıcı arttıkça, kablosuz ağ paylaşıldığı için; internet hızına göre daha farklı bir alternatif seçilebilir. Bu nedenle 2x2 N dediğimiz 300Mbps kablosuz bağlantı hızına sahip modemler tercih edilmelidir. Diğer taraftan her geçen gün kablosuz modemler etrafımızda yaygınlaşma ve WiFi teknolojisinin sınırlı sayıda kullandığı frekans aralığı birbiriyle çakışmaktadır ve bu da iletişimin kalitesini düşürmektedir.”

Sinyal karmaşasını engelleyin

Şayet sabit bir kablosuz frekansla modeminiz gelmişse veya kurulmuşsa Çevrede bulunan sinyal sayısı arttıkça bağlantılarda karmaşaların olması da doğaldır. Modeminizin konumu bu açıdan da büyük önem taşır. Diğer elektronik frekans üretici cihazların yanına yerleştirmek sıkıntılar oluşmasına neden olabilir. Modeminizin bebek telsizi, kablosuz telefon, Bluetooth özelliği olan cihazlar, mikrodalga fırınlar ve kablo karmaşası olan prizlerden uzak tutmakta fayda var.

Elektrik hattınızı kullanın

Eğer internet bağlantınızı çok uzaktaki bir odaya ya da Wi-Fi sinyalinin ulaşamadığı bir noktaya ulaştırmak istiyorsanız, elektrik şebekenizi bir ağ kablosu olarak kullanabilirsiniz. Ayrıca evinizde bulunan tüm ağ cihazlarınızdan video seyredebilir, çevrimiçi oyun oynayabilir ve ağınızı yüksek performanslı bir ağa dönüştürebilirsiniz.
ETİKETLER : 996

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics