Ürün Teknoloji 23 OCAK 2016 / 17:34

Hoverboard’ları yasaklama trendi devam ediyor

Özellikle yurtdışında Hoverboard kullananlara oldukça sık rastlayabilirsiniz. Türkiye’de de sosyal medyada bu yeni ulaşım aracını kullanırken fotoğraflarını yayınlayan birçok kullanıcı var ama henüz çok fazla rastlamadık.
Hoverboard’lar aslına bakarsanız çok iyi bir ulaşım aracı, tam şarjla neredeyse 10 – 12 kilometre gidebiliyor. Fakat bu yeni ulaşım aracına karşı bir hareket de söz konusu. Örneğin çeşitli fuarlarda sadece izin verilen kullanıcılar dışında (onlar da stantları olan ya da broşür dağıtan) kullanılması yasak. Örneğin geçtiğimiz haftalarda Las Vegas’ta gerçekleştirilen CES’te durum böyleydi. Diğer taraftan Youtube gibi video platformlarında kendi kendine alev alıp yanmaya başlayan Hoverboard’lar da var. Bu yüzden midir bilinmez birçok havayolu hoverboard’ları uçağın bagajına dahi almıyor. Yani bir hoverboard’ınız varsa uçağa binememeniz bile söz konusu.

Bir yasak da New York şehrinden
Diğer taraftan geçtiğimiz günlerde New York şehri yetkilileri bazı yasalara uygun olmadığından Hoverboard’ların kullanımının yasak olduğunu açıklamıştı. Yani New York’ta Hoverboard kullanırken kendinizi yüklü bir ceza öderken bulabilirsiniz. Diğer bir yasak da ABD’de Carolina Panthers’ten geldi. Takım oyuncularının koridorlarda Hoverboard’larla yarış yapmaları takımın bu kararı almasında etkili oldu. Bakalım daha başka nerelerde Hoverboard’lara yasak gelecek.
ETİKETLER : 1056 Hoverboard

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN