Ürün Teknoloji 30 NİSAN 2011 / 03:09

HP kamera ve fotoğraf makineleri yeniden Türkiye’de

HP markasıyla Blu-ray ve çokluortam oynatıcı ile sayısal fotoğraf çerçevesini de Türkiye’deki kullanıcılara ulaştıran DataStar, Disney ve Adata ürünlerinin de dağıtıcısı oldu.

BT sektöründe birçok markanın dağıtıcılığını üstlenen DataStar, HP, Adata ve Disney ürünlerini de Türkiye pazarına getireceğini duyurdu. Ürün seçeneklerini artırmayı hedeflediklerini ifade eden DataStar Pazarlama Müdürü Mahmut Ulucan, yeni markaların hangi ürünlerle ülkemizde satılacağını aktardı. Ulucan’ın ifadesine göre, HP markalı ürünler şimdiden oldukça rağbet görüyor.
Ayrıca Ulucan, Adata markasıyla USB bellek, taşınabilir bellek, SD kart, üst sınıfa hitap eden güç kaynağı ve SSD satışına başladıklarını da duyurdu.
Gençler ve çocuklar için de farklı ürünler sunabilmek için Disney markasıyla anlaştıklarını ifade eden Ulucan, Disney karakterleri ile süslü fare, fare altlığı, dizüstü bilgisayar çantası, CD çantası, kulaklık gibi ürünleri Türkiye pazarına sunduklarını bildirdi. Bunun yanında yine gençlere yönelik olarak da CKP markalı benzer ürünlerin de satışına başlandı.
Basın toplantısında kısa bir konuşma gerçekleştiren DataStar Genel Müdürü Mehmet Kaplan, ilk iki yıl içinde sırasıyla 23 ve 40 milyon dolarlık ciro elde ettiklerini yeni yıl hedeflerininse 50 milyon dolar olduğunu açıkladı. 2013 yılına kadar 100 milyon dolarlık gelir hedefleri olduğunu vurgulayan Kaplan, sadece ithalat gerçekleştirmediklerini, bazı markalar için özel projelere de imza attıklarının üzerinde durdu.
ETİKETLER : Sayı:819

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics