Ürün Teknoloji 29 AĞUSTOS 2016 / 19:00

HP Omen X serisi duyuruldu

HP, Omen X adındaki yeni oyun bilgisayarı serisini duyurdu. HP’nin yeni üst seviye oyun ailesi içerisinde OMEN X Masaüstü, OMEN 17 Dizüstü, OMEN X Kavisli Ekran ve SteelSeries’in OMEN için geliştirdiği aksesuarlar yer alıyor.
Hız aşırtımı yapılabilen 6. nesil Intel Core i5/i7 işlemci, VR uyumlu GPU ile bir araya gelerek akıcı bir sanal gerçeklik (VR) ortaya koyarken aynı zamanda AAA seviyesindeki oyunlar için de 4K deneyimi sunuyor.
HP’nin tasarladığı termal yönetim, bilgisayarların sürekli soğuk kalmasını ve yüksek performans sunmasını sağlıyor. İçinde donanımları ayıran üç-hazne ve ısıyı optimize eden bu haznelerin her birine özel olarak ayrılmış soğutma yer alıyor. OMEN X Masaüstü ayrıca üç taneye kadar 120mm soğutma radyatörü de destekliyor. Bu radyatörler ile birlikte kasanın üst tarafından yer alan egzoz çıkışı ve temiz havayı almayı kolaylaştıracak şekilde kasayı yerden yukarıda tutan standı havalandırmayı sağlıyor.
 
OMEN 17 dizüstü: 17,3 inç diyagonal OMEN Dizüstü, NVIDIA GeForce GTX ekran kartlarını kullanıyor. Bilgisayar aynı zamanda 32,9 mm’lik inceliğe ve 3,2 kg ağırlığa sahip. OMEN 17 Dizüstü, en sert rekabetlerde oyuncuları rakiplerinin önüne geçirecek çok yönlülük ve derin bir oyun deneyimi sunmak üzere tasarlandı.
HP OMEN X Kavisli Ekran: HP, son kullanıcı için yeni bir gerçeklik ve derinlik deneyimi sunan OMEN X Kavisli Ekranı da tanıttı. HP, bu kavis ekranda ilk kez NVIDIA G-Sync teknolojisini de sunuyor. Bu sayede daha geniş açıdan görüntülerle akıcı oyun deneyimi yaşamak isteyen oyunculara son teknolojiler ile entegre daha fazla seçenek sağlanıyor.
Bunların yanında HP, SteelSeries ile işbirliğine giderek bir dizi aksesuar da tanıttı. OMEN kulaklık, OMEN klavye, OMEN faresi, OMEN fare altlığından oluşan aksesuarlar oyunculara büyük avantajlar kazandırıyor.
OMEN X Masaüstü’nün Eylül ayında 2 bin 999 Avro’dan başlayan fiyatlar ile satışa sunulması bekleniyor. HP OMEN X Kavisli Ekran’ın ise 2017 yılının başında EMEA bölgesinde satışa sunulması bekleniyor. 17,3 inç diyagonal OMEN Dizüstü’nün Eylül ayında bin 999 Avro’dan başlayan fiyatlarla satılacak. SteelSeries tarafından geliştirilen OMEN kulaklığın 89,99 Avro, OMEN klavyenin 109,99 Avro, OMEN farenin 69,99 Avro ve OMEN fare altlığının 19,99 Avro’dan yine Eylül ayında satışa sunulması bekleniyor.
 
 
ETİKETLER : HP Omen X serisi 1086

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics