Ürün Teknoloji 11 ARALIK 2011 / 15:01

HP ürün ailesini yeniledi

HP Baskı ve Görüntüleme Grubu, 2012 yılı için tasarlanan yeni ürünleri tanıttı. Kişisel kullanıcılardan kurumsal müşterilere uzanan geniş bir yelpazedeki müşteri kitlesine yönelik ürün ailesinde, bulut ve web tabanlı baskı teknolojileri ağırlıklı olarak yer alıyor. HP Baskı ve Görüntüleme Grubu Ülke Müdürü Arzu İlhan Babaoğlu, şirket olarak geleneksel baskı işlerini sürdürürken, baskı teknolojisinin de ötesinde olan teknolojik yeniliklerle etkili olmaya devam edeceklerini söyledi. Türkiye’ye özel ürünler geliştirdiklerini söyleyen Babaoğlu, “Maliyetleri mümkün olduğu kadar aşağı çekerek tüketicimize dolum fiyatına orijinal baskı olanağı sunuyoruz” dedi ve ekledi: “Yıllık hedefimizi 2 katına çıkardık.” Grup olarak yaklaşık 10 yıldan bu yana aktif olarak sahtecilikle mücadele ettiklerini vurgulayan Babaoğlu, “Özellikle Çin’den ithal edilen kartuşlar, ucuz olduğu için tercih ediliyor ama sağlık için büyük risk oluşturuyor” dedi.

Nesneleri aktaran tarayıcı
KOBİ’ler için de özel olarak tasarlanmış yeni ürünler 2012 modeller içinde ön plana çıkıyor. HP TopShot Laser Jet Pro M275, 3 boyutlu cisimleri sayısal ortama aktarabilen bir tarayıcı. TopShot Scanning teknolojisi ile bir belgenin veya 3D nesnenin altı ayrı fotoğrafı çekiliyor. Altı fotoğraf karesi yazılım yoluyla tek bir 3D fotoğraf haline getiriliyor. Basılı malzemelerde veya web üzerinde kullanılacak yüksek kaliteli görseller bu şekilde hızla hazırlanabiliyor.
HP’nin 2012 ürünleri maliyetleri de önemli ölçüde düşürüyor. Yeni HP Officejet Pro 8600 e-All-in-One Serisi ve HP Officejet Pro 8100 modelleri önceki nesillere göre ciddi oranda enerji tasarrufu sağlayan ürünler olarak ön planda. LaserJet Enterprise 500 color M551 serisi ise yüksek kalitede renk ve gelişmiş baskı yönetimi ürünlerine ihtiyaç duyan kurumsal işletmeler ve KOBİ’ler için uygun bir seri olma özelliğini taşıyor. Bu serideki yazıcılar aynı zamanda HP ePrint özelliğini de taşıyor.
ETİKETLER : Sayı:849

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics