Ürün Teknoloji 11 EYLÜL 2011 / 16:55

HTC ailesine Windows Phone’lu üyeler

HTC, Windows Phone işletim sistemli iki yeni akıllı telefonunu piyasaya sürdü.
Akıllı telefon pazarındaki yükselişiyle dikkat çeken HTC, Android işletim sisteminin ardından şimdi de Windows Phone işletim sistemli modellerle karşımızda. Resmi tanıtımı gerçekleştirilen dev ekranlı ve donanımsal olarak çok güçlü iki yeni telefon Windows Phone 7,5 işletim sistemiyle geliyor. Yeni üyelerden 4,7 inç ekran büyüklüğüne sahip Windows Titan, 480 x 800 piksel çözünürlüğü, 1,5 GHz’lik işlemcisi ve 512 MB belleğiyle adetâ netbook kadar güçlü bir donanım sunuyor. 8 megapiksellik bir kameraya sahip olan cihazın ön yüzünde de görüntülü görüşmeler için 1,3 megapiksellik bir kamera daha bulunuyor. Ana kamera 28 mm’lik geniş açı lensi sayesinde çekim yaparken çok büyük bir alanı tek kare içine yerleştirebilmenizi sağlıyor. Ayrıca kamera 720 piksel çözünürlüğünde video kaydı da yapabiliyor. Depolama ihtiyacını karşılamak içinse telefonda 16 GB dahili bellek bulunuyor.
802.11/n protokolünü destekleyen kablosuz ağ bağdaştırıcısı bulunan Titan, Bluetooth 2.1 kablosuz bağlantı özelliğine sahip. Ayrıca telefonda sanal bir 5.1 ses düzeneği de var. Yani sesler çevresel bir etkiyle verilebiliyor. Telefonun ağırlığı ise 160 gram.

Daha küçük eller için: Radar
Boyutları tablet bilgisayarı andıran Titan’ı büyük bulanlar için 3,8 inçlik ekrana sahip Radar var. Ekran çözünürlüğü, bellek, işletim sistemi ve bağlantı özellikleri bakımından abisini aratmayan telefon 1 GHz’lik işlemciye sahip ve 8 GB depolama alanı sunuyor. Ön yüz kamerası ise biraz daha düşük çözünürlükte. 137 gram ağırlığındaki telefon tıpkı abisi gibi Windows Phone’un yeni People Hub özelliğine, yeni, kaliteli filmlerden ve TV şovlarını parmaklarınızın ucuna taşıyan HTC Watch servisine erişebiliyor. Ayrıca Xbox LIVE ile tüm dünyadaki Xbox LIVE topluluğuna bağlanabiliyor, Windows Phone için eğlenceli oyun seçeneklerine erişebiliyorsunuz. Her iki telefonun da Ekim ayı içerisinde satışa sunulması bekleniyor.
Bilgi için: www.htc.com
ETİKETLER : Sayı:837

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics