Ürün Teknoloji 17 OCAK 2016 / 09:34

HTC Vive ön siparişe açılıyor

VR gözlüklerin piyasayı kasıp kavuracağı günlere gelmek üzereyiz. Eğlence dünyasını olduğu kadar reklamcılık dünyasını da ciddi anlamda değiştirecek olan VR teknolojisi için geri sayım başladı. 2016'nın en önemli teknoloji trendlerinden biri olması beklenen VR için Oculus ve HTC gibi firmalar özel gözlüklerini hazırlıyorlar.

HTC'nin Vive model VR gözlüğü de beklenen cihazlar arasında. Oyun için monitörün veya televizyonun yerini alma potansiyeli olan bu cihazlardan Vive, ön siparişe açılıyor. Vive, 29 Şubat'tan itibaren ön siparişle satın alınabilecek. Merak etmeyin; bu sene Şubat 29 çekiyor.

Hali hazırda ön siparişe 599 dolar veya 499 avro fiyat etiketiyle satın alınabilen Oculus Rift, Mart ayında piyasaya çıkacak. Valve ile ortak hazırlanan ve Steam VR olarak da bilinen Vive'ın güncellendiği, geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen CES fuarında duyurulmuştu. Güncelleştirmelerle beraber kameranın eklenmesinin yanı sıra ergonomi tarafında geliştirmeler yapıldığı söylenmişti.

HTC'nin ise fiyat konusunda ne gibi bir karar verdiği henüz belli değil. Fakat çok ucuz olmayacağı biliniyor. Zira firma bir süredir alınabilirlikten ziyade kaliteyi hedeflediğini belirtiyor.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics