Ürün Teknoloji 23 NİSAN 2011 / 01:07

Huawei’den 399 TL’ye Android

Anroid tabanlı telefonlarıyla dünyanın en büyük üreticileri arasında yer alan Huawei IDEOS ve IDEOS X5 adlı iki yeni modelini Türkiye’de satışa sundu. 399 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunduğu Android 2.2 işletim sistemli telefonlarının tanıtımını düzenlediği basın toplantısıyla gerçekleştiren Huawei’nin hedefi, agresif fiyat politikasıyla 10 milyon akıllı telefon satmak.
Toplantıda konuşma yapan Huawei Türkiye Genel Müdürü Philip Zhihui Liang, Türkiye’de akıllı telefon satışlarının hala Avrupa ve Amerika’nın gerisinde olduğunu belirterek, şunları söyledi: “Biz 2011 yılında akıllı telefon payının hızla artacağını düşünüyoruz. Bu çerçevede daha geniş kitleleri piyasaya sunacağımız ‘ulaşılabilir fiyatlı’ akıllı telefonlarla buluşturarak Türkiye’de rakiplerimizden farklılaşacağız” dedi.
Sırasıyla 399 ve 599 TL fiyatla satışa sunulan IDEOS ve IDEOS X5 modelleri, Huawei’nin tanımıyla akıllı telefonda ‘giriş seviyesi’ni yeniden tanımlayacak. Ailenin en küçüğü IDEOS, hızıyla ön plana çıkarken, IDEOS X5, flash desteği sunan internet tarayıcısı ve ekranıyla daha üst seviyede konumlandırılıyor.
IDEOS, sesli arama, sesli navigasyon ve SD karttan uygulama çalıştırma olanağı sunuyor. Ayrıca Android Market’te mevcut olan 100 binden fazla ücretsiz uygulamaya sahip. IDEOS X5’te ise 3.8 inçlik çoklu dokunmatik ekran ve 5 megapiksel çözünürlüğünde kamera bulunuyor.
Bilgi için: www.huawei.com
ETİKETLER : Sayı:818

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics