Ürün Teknoloji 21 NİSAN 2014 / 08:19

Huawei Ascend G610 şık tasarımı ve uygun fiyatı ile dikkat çekiyor

Huawei’nin geçtiğimiz aylarda piyasaya sunduğu ve giriş – orta seviye aralığında yer alan telefonu Ascend G610’u yaklaşık 15 gün boyunca kullanarak sizler için inceledik. İlk olarak telefonun fiyatından bahsetmek istiyoruz. Telefon Vodafone Cep Merkezleri’nden tarifeye ek olarak 13 TL’den başlayan fiyatlarla satın alınabiliyor. Peşin fiyatı ise benzer telefonlarla karşılaştırıldığında oldukça uygun, 599 TL. Cihazın siyah ve beyaz olmak üzere iki renk seçeneği var.
5 inç ekrana sahip olan telefonun 1.2 GHz çift çekirdekli işlemcisi bulunuyor. Ekran çözünürlüğü ise 540x960 piksel. Android 4.2 işletim sistemini üzerinde barındıran telefonda farklı tema ayarları bulunuyor. Bu sayede kullanıcılar telefonun arayüzünü kendi istekleri doğrultusunda düzenleyebiliyorlar. Telefonu ilk kullanmaya başladığımızda dikkatimizi en çok çeken ise 170 gram ağırlığı ve 9,9 mm kalınlığı ile benzer telefonlara göre biraz daha ağır olması oldu. Açıkçası büyük telefona alışmış kişiler için bu bizce çok büyük bir problem değil. Telefonun bataryası 2150 mAh. Telefonu kullandığımız 15 gün boyunca çoğu zaman bataryayı günde bir defa şarj etmemiz yeterli oldu.
1 GB belleğe sahip telefonun 4 GB’lik dahili depolama alanı bulunuyor. Diğer telefonlarda olduğu gibi bu alanın tamamını ne yazık ki kullanamıyoruz. Bu yüzden telefonu aldığınız takdirde microSD kart ile depolama kapasitesini artırmanızı tavsiye ediyoruz. Cihaz 32 GB’a kadar microSD kart desteğine sahip. Aksi takdirde birkaç uygulama ve oyundan sonra telefonun kapasitesi doluyor.
Telefonun ön tarafında 0,3 megapiksel, arka tarafında ise 5.0 megapiksel kamera bulunuyor. Karanlık ortamlar için flaşı da bulunan telefonla 2560 x 1920 piksel büyüklüğünde fotoğraf çekilebiliyor. Telefonun ayrıca HDR özelliği bulunuyor.
Sonuç olarak Huawei Ascend G610, kısıtlı bir bütçesi olan ama büyük ekranlı ve performanslı bir cihaz arayışında olanlar için uygun bir seçenek olarak karşımıza çıkıyor.

Huawei Ascend G610

Artıları
• Uygun fiyatı
• Yeterli performansı
• Kullanımı kolay ekranı
Eksileri
• Yetersiz dahili hafıza alanı
ETİKETLER : Sayı:968

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics