Ürün Teknoloji 30 MART 2018 / 09:31

Huawei, katlanabilir telefon patentinin detayları ortaya çıktı

Son zamanlarda akıllı telefon pazarına ağırlığını koymaya başlayan Huawei, katlanabilir ekran için kolları sıvadı. Şirketin aylar önce aldığı katlanabilir ekran patentinin detayları ortaya çıktı.

Patent içeriği dendiği zaman farklı yollarla dikkat çeken akıllı telefon üreticisi, bu sıralar sizinde bildiğiniz gibi kameraları ile adından söz ettiriyor. Şimdi ise ekran konusunda kendini geliştirmeyi ilk hedef olarak belirleyen şirketin, Çin merkezli üreticilerden 19 Eylül’de katlanabilir ekranlı telefon patenti almış olduğu ortaya çıktı. WIPO’dan (World Intellectual Property Organization) alınan patent, Huawei’nin katlanabilir telefonlar üzerinde çalıştığını gözler önüne serdi.

Telefonun Microsoft Surface Book’u andıran bir mekanizmaya sahip olduğunu söylemek mümkün. Patentin detaylarına bakıldığı zaman, cihazın kapalıyken nasıl kullanacağı konusundaki detaylara yer vermediğini görüyoruz. Axon M’den farklı olarak tek bir ekrandan oluşan cihaz aynı zamanda küçük bir katlanma mekanizmasına da sahip. Cihazın boyutları ise şu anlık bilinmese de, açıldığında bir tablet kadar olacağı tahmin ediliyor.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics