Ürün Teknoloji 30 MART 2015 / 09:26

Huawei LTE eğitimlerine hız veriyor

Huawei Akademi, 2015 yılının başından itibaren Avea, Turkcell ve Vodafone çalışanlarına yönelik LTE eğitimlerine başladı. İlk fazının Nisan sonunda tamamlanması beklenen eğitim programı çerçevesinde, GSM operatörlerinin 4G teknolojisi ile ilgili konularda uzmanlığının artırılması hedefleniyor.

2008 yılında kurulan ve bugüne kadar 3050 kişiye eğitim veren Huawei Akademi; Avea, Turkcell ve Vodafone çalışanlarına yönelik LTE eğitimlerine, Ocak 2015’te başlandı. Nisan 2015’te tamamlanması hedeflenen eğitim süreci, toplamda 1150 saat olarak planlandı.

Huawei Türkiye Akademi Direktörü Yücel Aslanbaş, LTE eğitim programını değerlendirirken; “Network uzmanlarına duyulan ihtiyaç, gün geçtikçe artıyor. Operatörler, şebekelerini yeni teknolojiler doğrultusunda sürekli olarak yeniliyorlar. Çalışanların sadece bir alanda, rutin işleri yapması değil, tüm şebekeyi uçtan uca yönetmesi gerekiyor. Bunun yanında iletişim teknolojileri de sürekli olarak yenileniyor. Yeni servisler ve yeni alanlar açılıyor. Bu yenilenmeye eşlik edebilmek ve içinde yer alabilmek için, operatörler nezdinde görev yapan network uzmanlarının da sürekli ve eş zamanlı olarak kendilerini geliştirmeleri gerekiyor” dedi.

 
ETİKETLER : 1015

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics