Ürün Teknoloji 23 TEMMUZ 2017 / 16:22

Hukuk ofislerinin iş ortağı Procat

Procat; Collect+ -tahsilat otomasyon aracını avukatlık ofislerinin ihtiyaçları doğrultusunda geliştirerek hukuk bürolarının hizmetine sundu. Procat’ten bu hizmeti alan hukuk büroları, kendileri için tasarlanan özel bir Türkçe arayüzden sisteme giriş yapıyor. Avukatlık ofislerinin müşteri temsilcileri, güvenli şifreleri ile bu ekrana erişiyor. VPN aracılığıyla Procat’in çağrı merkezi sistemlerine ulaşan kullanıcılar, borçlu ve tahsilat süreci ile ilgili ihtiyaçları olan tüm bilgileri tek ekrandan görebiliyorlar. Collect+ ile tahsilat işlemi için borçluların manuel olarak tek tek aranmasına gerek de kalmıyor. Bunun yerine sistem otomatik olarak borçluyu arıyor ve sesli telefon görüşmesi bir çağrı gibi ekrana yansıtılıyor. Ardından ilgili kişiler, tahsilat süreci için telefon görüşmesine başlıyor. Görüşme sonlandığında aynı süreç tekrar devreye giriyor. Bir sonraki borçlu aranıyor ve diğer borçlu için tahsilat kapsamında gerekli işlemler sırasıyla tahsilat temsilcisinin ekranına otomatik geliyor. Sistem, avukatlık bürolarının tahsilat temsilcileri ve diğer çalışanlarının performans değerlendirmesine olanak tanırken, işin tamamının verimliliğinin analiz edilmesine de yardımcı oluyor.
Procat Genel Müdür Yardımcısı Yıldırım Duyargil, Tahsilat Otomasyonu Aracı ile dosyaların tek tek incelenerek, aramaların manuel yapılmasının oluşturduğu emek ve zaman maliyetinin ortadan kalktığına dikkat çekti. Duyargil, şöyle devam etti:
“Geleneksel tahsilat sürecinde dosyalar tek tek elle inceleniyor, veriye ulaşılıyor ve borçlu kişiler tek tek manuel olarak aranıyordu. Olayın sadece çağrı merkezi yapısını hayata geçirmekten ibaret olmadığını, çağrı merkezi teknolojileri, otomatik dış arama sistemleri, SMS gönderen yazılımlar, süreci takip eden araçların dışında, bunun yönetilmesi gereken bir teknoloji hizmetinin gerekliliğini tespit ettik. Avukatlık bürolarına özel bir yazılım ve hizmet paketi oluşturduk. Software As a Service mantığı ile ilgili kurumlar bizden bu hizmeti alıyorlar. Hukuk Büroları Tahsilat Otomasyon Aracı ile tahsilat süreçlerinde, veri kayıplarını ve para kayıplarını en aza indirgeyip, BT maliyetlerindeki tasarrufu, geliri ve avukatlık bürosu ve tahsilat ofisi iş ortaklarımızın memnuniyetini hatırı sayılır ölçüde arttırıyoruz. Alanında deneyimli kadromuz sayesinde alacakların kısa sürede tahsil edilmesine olanak tanınıyor.”
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics