Ürün Teknoloji 31 OCAK 2010 / 18:00

Huzurlarınızda ofislerin ağır abisi

Biz onu sevdik umarım o da bizi sevmiştir. Ürün kendisi küçük olsa da yekpare alüminyum kasa olduğu için 2.04 kilogram gibi ciddi bir ağırlığa sahip. Ancak korkmayın eğer açık ofiste çalışıyorsanız öyle bir havanız olacak ki ağırlık filan aklınıza bile gelmeyecek.
Ürün, daha fazla renk yoğunluğuna sahip arkadan aydınlatmalı LED ekran, yenilikçi cam Multi-Touch (Çoklu Dokunmatik) trackpad, aydınlatmalı klavye, SD kart veya ExpressCard yuvası, FireWire 800 kapısı ve üstün NVIDIA grafik kartına sahip. Her noktası tıklamaya olanak sunan ve kayganlık hissi uyandıran trackpad, her kullanıcının bir kere mutlaka deneyimlemesi gereken bir özellik.
Daha uzun ömürlü ve yenilikçi pil
Apple, bu serideki tüm yeni MacBook Pro modellerinde aynı incelik ve hafiflikte olmakla beraber artık yedi saate kadar pil ömrü sağlayan yenilikçi yerleşik pilini de sunuyor. Diğer bir deyişle yeni 13 inç MacBook Pro, ilave bir kalınlık, ağırlık veya maliyet getirmeksizin tek şarjla yedi saate kadar kablosuz üretkenlik sağlayan bir pile sahip. Adaptive Charging (Uyarlamalı Şarj) ve gelişmiş kimya teknolojisi kullanan yerleşik pil, geleneksel pillerin kullanım ömrünün yaklaşık üç katı olan orijinal kapasitesinin yüzde 80’ine ulaşana kadar bin kereye kadar şarj edilebiliyor. Bu da daha uzun pil kullanım ömrü, daha az tükenen piller ve daha az atık anlamına geliyor.
Öğrenciler ve profesyoneller tarafından çok sevilen aynı zarif ve sağlam tasarıma sahip 13 inç MacBook Pro tümleşik güçlü NVIDIA GeForce 9400M grafik işlemciye 2,26 GHz Intel Core 2 Duo işlemciye sahip. 2 GB bellek ve 160 GB sabit sürücü ile kullanıcıya sunulan ürün, sahibi için performansın en üst noktasını sunuyor.
Yazılım gerçeği
Geliştirdiği yazılımlarla övünen Apple’ın tüm MacBook Pro’larında fotoğrafları yönetmek için iPhoto, film yapmak için iMovie ve müzik oluşturmak ve öğrenmek için GarageBand içeren Apple’ın yenilikçi iLife’09 ürünü de yer alıyor. Tüm Mac’lerde ayrıca, Mac’deki her şeyin otomatik olarak yedeğini almaya olanak sunan Time Machine, Spaces, kolay kurulumlu ve zarif, kişiselleştirilmiş ileti örnekleriyle e-posta ve en ileri video sohbeti iChat’ten oluşan Leopard işletim sistemi yüklü.

test_mac_book2

l Artılar:
Yekpare üretilen bir ürün olması nedeniyle rakiplerinden farklılaşıyor. Apple’ın kullanım kolaylığı ve şıklığı da ürünün artıları arasında yer alıyor.
l Eksiler:
Alüminyum kasaya sahip olduğu için 2.04 kilogramlık ağırlık ürünü en büyük eksilerinden. KDV ile birlikte 1415 avro civarına yükselen fiyatını ise telaffuz dahi etmiyoruz.
l Fiyatı:
1199 Avro+KDV
ETİKETLER : Sayı:756

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics