Ürün Teknoloji 26 OCAK 2015 / 05:17

İlk Microsoft markalı telefon beklentilerin altında kaldı

Microsoft adını taşıyan ilk Windows Phone ürünü olan Lumia 535, tek veya çift SIM kart seçeneğiyle raflardaki yerini aldı. Teknik özelliklerine bakıldığında giriş seviye bir cihaz olan Lumia 535, beklentilerin çok fazla yükseltilmemesi gereken bir akıllı telefon deneyimi sunuyor.

5 inçlik qHD ekranla gelen Lumia 535, bu ekranı ön ve arka panelinde yer alan 5 megapiksellik kameralarla destekliyor. 140.2 x 72.4 x 8.8mm boyutlarındaki akıllı telefon, 146 gram ağırlığa sahip.

Teknik özellikler

1.2 GHz hızında çalışan dört çekirdekli Snapdragon 200 yonga setine sahip Lumia 535, 1 GB sistem belleği bulunduruyor. MikroSD desteği ile artırılabilir, 8 GB depolama alanını kullanıcılarına sunan cihaz, bu bakımdan beklentileri karşılıyor. Performans olarak giriş-orta seviye arasında yer alan cihaz, fiyat-performans dengesini sağlamayı başarıyor. Günlük kullanım için oldukça yeterli özellikleriyle öne çıkan Lumia 535, üst seviye oyunlar ve aynı birden fazla uygulamanın arka planda çalışması durumunda oldukça inatçı bir yapıya bürünüp, kendini epeyce kasıyor. AnTuTu üzerinde de 11,676 puana ulaşan telefon, performans bakımından giriş-orta seviye segmentindeki yerini alıyor.

Müzik dinlemek deveye hendek atmakla eş değer

Teknik olarak baktığımızda giriş seviye bir telefon için hiç de fena olmayan hoparlörlere sahip olan Lumia 535, işi pratiğe döktüğümüzde bu ilk izlenimimizi tamamen yıkmayı başardı. Şarkı formatlarını tanımlamakta zorlanan cihaz, aynı albümde yer alan şarkıların bazılarını, kabul ettikleri ile aynı formatta olmalarına karşın okuyamadı. Asıl problem ise müzik dinleme sırasında oluşuyor. Bu noktada kendisine alternatif yaratmayı başaran cihaz, ya şarkı çaldıktan kısa süre sonra kendi kendisine duruyor ya da sadece kulaklığın sol tarafından ses veriyor. Dört farklı kulaklıkla test etmeme karşın sürekli benzer sorunlarla karşılaşmam telefonun yazılımsal bir sorunu olduğu konusunda beni ikna etmeye yetti.

5 megapiksel kamera değerleri ile hem özçekim meraklılarını sevindiren cihaz, arka kamerasında F2.4 diyafram aralığı sunuyor. 1/4inc sensör boyutuna sahip Lumia 535, 848 x 480 pixel kalitesinde 30 fps video kayıt özelliğini de kullanıcılarına sunuyor. Kullanıcıların bu noktada da beklentilerini çok yükseltmemeleri durumunda telefondan verim alabileceklerini söylemekte fayda var.

Lumia 535, 599 lira fiyat etiketiyle raflardaki yerini aldı.
ETİKETLER : 1006

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics