Ürün Teknoloji 25 ARALIK 2012 / 11:40

Intel’le işlemcide bir ‘ilk’

Intel, sektörün ilk ve tek 6-watt yongada sistemi olan Intel Atom S1200 işlemci ürün ailesi ile düşük enerji tüketiminin yanı sıra veri merkezlerinde kullanım için gerekli olan hata kodu düzeltme, 64-bit destek ve sanallaştırma teknolojileri gibi temel özellikleri de sunuyor.

 

Intel, yüksek kapasiteli mikrosunucular, yeni enerji-etkin depolama ve ağ sistemleri için dünyanın ilk düşük enerji tüketimine sahip 64-bit sunucu sınıfı “Yongada sistem”i (system-on-chip: SoC) olan Intel® Atom™ S1200 işlemci ailesini duyurdu. Yeni mikroişlemci; sunucu seviyesinde çalışırlık, yönetilebilirlik ve etkin maliyeti sağlamak için temel özellikleri sunuyor.

 

Sektörde ilk düşük enerji tüketen Intel Atom S1200 işlemci ailesi, toplam maliyetlerde önemli tasarruflar sağlayan, sunucu seviyelerinde uygunluk ve yönetilebilirlik sağlayan SoC olarak öne çıkıyor. İşlemci, iki fiziksel çekirdek ve Intel Hyper-Threading Teknolojisi ile aynı anda toplam 4 iş parçacığı yürütebiliyor. SoC ayrıca 64-bit desteği, 8 GB’a kadar DDR3 hafızayı destekleyen bellek denetleyicisi, Intel sanallaştırma teknolojileri, x8 PCI Express 2.0 veriyolu, “Error-Correcting Code” (hata düzeltme kodu) ve Intel işlemci setleri ile birlikte gelen diğer I/O arayüzlerini de içeriyor. Yeni ürün ailesinde 1.6 GHz’den 2.0 GHz’ye kadar değişen frekanslarda 3 işlemci var. Ürün ailesi, veri merkezlerinin büyük bölümünde kullanılan x86 mimarisinde çalışan yazılımlar ile de uyumlu ve böylece ek yatırım gerektirmeden kolaylıkla bütünleştirilebiliyor.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics