Ürün Teknoloji 09 MAYIS 2016 / 10:26

Intel Atom'dan vazgeçiyor

Mobil tarafta istediği başarılı tabloyu yakalayamayan Intel, mobil işlemcisi Atom'dan vazgeçmeye hazırlanıyor.
Dizüstü ve masaüstü bilgisayarlar için geliştirdiği işlemcilerle önemli başarılar elde eden Intel, bu başarısını mobil cihaz pazarında yakalamak istese de, varılan sonuç pek de Intel'in istediği gibi olmadı. Mobil pazar için geliştirdiği Atom işlemciden vazgeçme kararı alan Intel'in ilerleyeen süreçte mobil taraftaki tüm faaliyetlerini durdurması bekleniyor.
Her ne kadar Intel tarafından konuyla ilgili net bir açıklama gelmese de, şirketin SoFIA, Broxton, ve Cherry Trail kod adlarıyla anılan yeni nesil Atom işlemcilerin iptal edildiğini açıklaması, şirketin ilerleyen dönemde mobil tarafı tamamen bırakabileceği şeklinde yorumlanıyor.
Atom işlemciye sahip olan bilgisayarların, Core M işlemcileriyle yola devam edeceği de gelen diğer bilgiler arasındaki yerini alırken, mobil taraftaki cihazlarda Snapdragon işlemcilerinin tercih edilebileceği ifade ediliyor.
Bunun yanı sıra Atom'dan vazgeçen Intel'in iş gücünü de azaltması bekleniyor. Bu süreçte 12 bin çalışanıyla yollarını ayıracak gibi görünen şirket, mobil taraftaki faaliyetlerini kısıtlayacak gibi görünüyor.
 
ETİKETLER : 1071 Intel Atom

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN