Ürün Teknoloji 12 OCAK 2015 / 09:26

Intel, Vuzix'le Google Glass’a rakip

Intel, giyilebilir teknoloji alanındaki yatırımlarına Vuzix ile devam ediyor.

Akıllı gözlük ve akıllı cam teknolojileri üzerine çalışan şirket, Intel’den alacağı destekle birlikte Google Glass’a çok daha ciddi rakip üretebilecek.

Geçtiğimiz ay Google Glass 2’de çipleriyle yer alacağı dedikoduları dolaşmaya başlayan Intel, giyilebilir teknoloji yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor. Giyilebilir teknoloji alanında faaliyet gösteren, son tüketici için özellikle akıllı gözlük ve akıllı cam teknolojileri üstüne çalışan Vuzix‘e 24.8 milyon dolar yatırım yapan şirket, bu hamlesiyle birlikte Google Glass’a ciddi ciddi rakip olmaya hazırlanıyor.

Vuzix hamlesinden önce lüks gözlükler üreten Luxottica ile uzun soluklu bir anlaşma yapmış ve gelecekte gözlüklerde nasıl akıllı teknolojiler kullanılacağını belirlemek için çalışacağını açıklayan Intel, Vuzix hamlesiyle beraber Google Glass 2’de yer alacağı iddialarını bir bakıma çürütmüş oldu.

Akıllı gözlük ve akıllı cam alanlarında 39 patente sahip Vuzix, 1997 yılından beri sektörde yer alıyor. Japonya, İngiltere ve ABD’de ofisleri bulunan şirket, Luxottica ve Intel ile yapacağı iş birliği ile beraber Google Glass’a çok daha kaliteli rakipler üretebilecek.

Anlaşmayla birlikte 50 bine yakın Vuzix hissesine sahip olan Intel, Vuzix’in yönetiminde de yer alacak. Şirketin alacağı kararlarda önemli rol oynaması beklenen Intel, Vuzix’in üst yönetim kademesinde de 2 üyeyle temsil edilecek.
ETİKETLER : 1004

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics