Ürün Teknoloji 14 AĞUSTOS 2014 / 16:09

Intel yeni işlemcisinin detaylarını açıkladı

Intel, 14 nanometre üretim süreci ile üretilecek ilk işlemci olan “Intel® Core™ M”in mikromimarisinin detaylarını açıkladı. Yeni işlemci ve 14 nm üretim süreci; altyapıdan bulut bilişime, Nesnelerin İnterneti’nden kişisel ve mobil bilişime kadar kullanıcıların geniş yelpazede bilişim ihtiyaçları için yüksek performans ve düşük enerji tüketimi özellikleri sağlıyor.

Intel’in yeni 14 nanometre üretim sürecinin özelliklerinden yararlanarak iyileştirilen Intel® Core™ M işlemci, transistör başına performans, enerji, yoğunluk ve maliyet sunan ikinci nesil Tri-gate (FinFET) transistörleri kullanıyor. Intel mimarları ve işlemci tasarımcıları bir önceki işlemci nesli ile aynı performans ve ona göre daha uzun pil ömrü sağlarken, termal tasarım noktasında bir önceki işlemci nesline oranla iki katın üzerinde düşüş gerçekleştirmeyi başardı.

Daha sessiz, daha ince ve yenilikçi ürünler 

Intel’in yeni işlemcisi ile yeni üretim süreci birlikte daha sessiz çalışan, daha ince ve yenilikçi yeni ürünlerin tasarlanmasına ve sunulmasına olanak tanıyor. Intel 14 nm teknolojisi; sunucular, kişisel cihazlar ve Nesnelerin İnterneti’nin de içinde bulunduğu, yüksek performanstan düşük performanslı ürünlere kadar geniş bir ürün yelpazesinin üretiminde kullanılacak.

Broadwell mikromimarisine ve 14 nm süreç teknolojisine dayalı ek ürünler ve önümüzdeki aylarda duyurulacak. Intel® Core™ M işlemciye dayalı ilk sistemler yeni yıl öncesi indirim döneminde raflarda yerini alacak, 2015 yılının ilk yarısında farklı markaların daha geniş ürün yelpazesine erişmek mümkün olacak.

 
ETİKETLER : Intel işlemci

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics