Ürün Teknoloji 04 MART 2012 / 17:50

İnternet ağınız artık güvende

Ağ güvenliği alanındaki yaygın sorunlara yönelik çözümler geliştiren Cyberoam, ağlardaki bilgisayarların tümünde güvenliği sağlamanın ötesinde iş verimliliğini artırmaya da yardımcı oluyor. UTM (Kimlik tabanlı birleşik tehdit yönetimi) çözümleriyle; virüs, casus yazılım, oltalama saldırıları, istenmeyen e-posta gibi tehditlere karşı kapsamlı koruma sağlayan Cyberoam, ICSA ve Checkmark sertifikalı güvenlik duvarı uygulaması ile internet trafiği ve ağ iletişimi üzerine yoğunlaşıyor. Böylece kullanıcılar sistem üzerindeki güvenlik açıklarından endişe etmeden bilgisayarlarını kullanıyor. 3 binin üzerinde sistem açığı bilgisini bünyesinde barındıran bir veritabanına sahip olan Cyberoam; casus yazılımlara, keylogger yazılımlarına, DoS saldırılarına ve kullanıcılardan bilgi sızdırmayı amaçlayan Truva atlarına karşı etkin bir koruma sağlıyor.

Şirket kuralları ağda da geçerli
BT yöneticilerinin en zorlandıkları konuların başında şirketin internet bağlantısını sürekli ayakta tutmak gelir. Video izleyen, görüntülü görüşmeler yapan veya torrent gibi paylaşım yöntemlerini kullanan çalışanlar yüzünden iş yapamaz hale gelen şirketler filtrelemeye ihtiyaç duyuyor. Cyberoam, 82 kategoride web içeriği filtreleme özelliğiyle şirketlerin internet kaynaklarını daha verimli kullanabilmesini sağlıyor. Çalışanların ihtiyaçlarına ve amaçlarına uygun web erişimi yetkileri, kullanıcıya ve zamana bağlı olarak düzenlenebiliyor. Bu sayede sistemler üzerinde tehdit oluşturabilecek veya verimliliği düşürecek adreslerin kullanılması engelleniyor.

Bilgi için:
www.cyberoam.com.tr
ETİKETLER : Sayı:861

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN