Ürün Teknoloji 17 HAZİRAN 2014 / 14:50

İnternet ve televizyon bir kutuda

Millenicom,  televizyonu internet içeriğiyle birleştiren yeni ürünü DopingBox'ı tanıttı. Dopingbox sosyal medya uygulamalarını da tv ekranında kullanma imkanı sağlıyor. DopingBox hem televizyonu SmartTVye çeviriyor ek bir ücret ödemeden film ve dizileri yüksek kalitede izleme imkanını sunuyor.

Android işletim sistemi sayesinde GooglePlay platformunda bulunan oyun ve uygulamalar yüklenebiliyor. Youtube, Facebook, Twitter, Spotify, Tunein büyük ekranda kullanılabilen sosyal medya uygulamalarının içinde yer alıyor. Evinde 2 Mbps hızında internete sahip olan herkese DopingBox 9,99TL’den başlayan fiyatlarla sınırsız internet içeriği ve yüksek kaliteli yüzlerce filmi deneyebiliyor.

Millenicom Yönetim Kurulu Üyesi Şevki Kuyulu, internetin yaygınlaşması ile dünyada yaşam biçiminin, televizyon izleme alışkanlıklarının hızla değiştiğini vurguladı ve "Araştırmalara göre internet yoğun olarak video izlemek, oyun oynamak, müzik dinlemek, sosyal medya online alışveriş için kullanılıyor. Kullanıcılar ayda ortalama 210 video izliyor. 15-34 yaş aralığı ise en çok video izleyen segment. Bunun yanı sıra sosyal medya da internet kullanıcılarının öncelikleri arasında, kullanıcıların yarattığı içerikler ve paylaşımlar en çok izlenen videolar. Tabi bütün bu trafikte kullanılan araçlar bilgisayar, cep telefonu ya da tabletler. Çevrimiçi videoları büyük ekran keyfine taşımak için artık pahalı televizyonlara ya da bilgisayarları televizyona bağlamaya gerek yok.

2013’te olduğu gibi 2014 yılını da büyüme ile bitirmeyi hedeflediklerini söyleyen Kuyulu, "Bu yıl sonunda  Almanya operasyonumuz ile birlikte 185 milyon TL’lik bir ciroya ulaştık. Son iki yıldır yatırımlarını hem bireysel hem de kurumsal müşterileri için katma değerli hizmet geliştirmeye yoğunlaştırdık. Kurumsal Bulut çözümler ve DopingBox için yatırımlarımız devam edecek." sözleriyle hedefleri hakkında bilgi verdi.

 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics