Ürün Teknoloji 03 AĞUSTOS 2015 / 10:10

İnternetten en çok cep telefonu alıyoruz

Tüketicilerin online alışveriş alışkanlıklarını ortaya koyan sahibindex alışveriş verilerine göre, 2015 yılının ikinci çeyreğinde en çok cep telefonu satıldı.

Türkiye’nin en çok ziyaret edilen e- ticaret platformlarından sahibinden.com, 2015 yılı ikinci çeyrek sahibindex alışveriş verilerini açıkladı.  2015’in Nisan – Mayıs - Haziran aylarını kapsayan döneminde alışveriş kategorisine girilen ilanlarda ilk sırayı cep telefonu alırken, onu bilgisayar ve giyim & aksesuar ilanları izledi.

1 Nisan – 30 Haziran 2015 tarihleri arasında sahibindex  “alışveriş” verilerine göre, cep telefonu teknoloji kategosinde en çok satışı gerçekleşen ürün oldu. Cep telefonunda en çok tercih edilen marka ortalama 680 TL’lik satış fiyatıyla Samsung olurken, onu Apple, LG ve Nokia takip etti. Akıllı telefonlar içinde ise en çok satılan cep telefonu altın renkli iPhone 5S oldu. Satışı gerçekleşen cep telefonlarında Android işletim uygulamalı, dokunmatik ekran en çok tercih edilen özellikler arasında yer aldı.

İncelenen dönemde sahibinden.com kullanıcıları dizüstü bilgisayarda en çok HP markasını tercih etti. Netbook’larda Acer, Tablet PC’de de Apple kullanıcıların ilk tercihi oldu.

Klasik severlerin tercihi SLR fotoğraf makinelerinde ise en çok satılan marka Canon oldu. Canon’u, sırasıyla Nikon ve Sony takip etti.

Hali hazırda günümüzün en moda teknoloji ürünü akıllı telefonlarken, yüksek vergilendirme ve doların yüksek olması sebebiyle kullanıcılar, ürünleri daha uygun satın alabilecekleri çözümlere yöneliyorlar. “Dükkan” derdi olmadan satış yapabilen, kullandığı telefonu elden çıkarmak isteyen, yurt dışına çıktığında “bir tane de satar, kâr ederim” diyerek ürün getiren kullanıcılar, sahibinden.com’da ürünleri piyasa fiyatının altına satabiliyorlar.
ETİKETLER : 1032

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN