Ürün Teknoloji 11 ŞUBAT 2017 / 17:33

IoT de kapsama altında

Fortinet, nesnelerin internetinin (IoT) etkisi ile sayısı sürekli artan siber saldırılara karşı işletmeleri korumak için Fortinet Security Fabric mimarisini genişletti. Bu kapsamda Security Fabric mimarisi, IoT cihazları ile karmaşık hale gelen siber saldırılara karşı başarılı savunma yapmak için gereken görünürlük, entegrasyon, kontrol ve altyapı sağlıyor. IoT ve bulutun devasa alanını başarılı biçimde savunmak adına işletmelerin tüm altyapıyı kapsamlı görünürlük, segmentasyon ve uçtan uca koruma sunacak biçimde ölçekleyebilen bir Security Fabric uygulaması gerekiyor. Fortinet, Security Fabric vizyonu ile Amaç-Tabanlı Ağ Güvenliği sunuyor ve bu sayede şirketler, iş ihtiyaçlarını insan müdahalesi olmadan senkronize ağ güvenlik aksiyonlarına dönüştürerek IoT stratejilerini ve operasyonlarını otomatik uygulayabiliyor. İşletmeler, IoT tehditlerine karşı altyapılarını güçlendirmek için stratejik ağ güvenliğinde şu üç özelliğe dikkat etmeli:
  1. Öğrenme: Fortinet Security Fabric’in temelini oluşturan FortiOS, tüm güvenlik donanımları ve kurumsal ağ bileşenlerine tam bir BT farkındalığı ve görünürlüğü getiriyor. Böylece BT, IoT cihazlarını ve altyapıları içerisinde kritik noktalarda trafiği yönetebiliyor.
  2. Segment: Fortinet’in Dahili Segmentasyon Güvenlik Duvarı, işletmelerin ağlarını ve cihazlarını dahili olarak segmente etmelerine imkan veriyor. Böylece BT, belirli cihaz türlerine ve ağ erişim gerekliliklerine göre katmanlı güvenlik politikaları uygulayabiliyor.
  3. Koruma: Fortinet’in Security Fabric mimarisi, IoT tehditlerine senkronize yanıt verilebilmesi için gerekli özelliklerin, IoT güvenlik vakaları ve tehdit istihbaratı ile ilişkilendirmesini mümkün hale getiriyor. Ayrıca tehditleri sınırlamak için saldırıya uğramış IoT cihazlarını ağ içerisinde çoklu noktalarda karantina altına alarak veya düzelterek, zararlı trafiğin kritik BT sistemlerine veya kurumsal verilere hiçbir şekilde ulaşmamasını sağlıyor.
 
ETİKETLER : 1109 Fortinet

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics