Ürün Teknoloji 30 TEMMUZ 2017 / 17:02

IoT projelerinin önünde engel kalmıyor

Cisco Jasper, Kontrol Merkezi 7.0 ile BT ve e Operasyonel Teknoloji (OT) uzmanlarının ihtiyaçlarını karşılayacak tek ve entegre bir çözüm geliştirdi. Cisco® Jasper®, işletme sayısı sadece geçen yıl 3 bin 500’den 11 bine yükselen müşteri tabanının bu zorlukları yenmesine ve IoT başarısını hızlandırmasına yardımcı olmak amacıyla hizmet sağlayıcılarla işbirliği yapıyor.
Küresel bazda cihaz bağlantılarını hücresel ağlarda otomatikleştiren ve yöneten Kontrol Merkezi’nin önceden bağımsız sunulan bir hizmet olduğunu belirten Cisco Nesnelerin Interneti Birim Yöneticisi Özgür Civek, “Günümüzde Kontrol Merkezi 7.0’ın Bağlantı Yönetimi, Veri Dağıtımı ve Sis Bilişimi (Fog Computing) hizmetlerini bütüncül bir uçtan uca çözüm olarak entegre eden Cisco’nun daha geniş IoT Operasyonları Platformu ile uyumlu hale getirilmesi, IoT çözümlerinde yenilikçi pozisyonunun kanıtı“ dedi. Kontrol Merkezi 7.0’nin işletmelerin daha fazla esneklik ihtiyacına odaklandığını belirten Civek, “10 yıldan uzun bir süre önce piyasaya sunduğumuz Kontrol Merkezi IoT bağlantı yönetimi platformu, bugün yönetilen 43 milyondan fazla cihaz ve her ay eklenen 1,5 milyon yeni cihazla en büyük IoT platformu haline geldi” dedi. 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN