Ürün Teknoloji 08 OCAK 2017 / 11:42

iPhone 7 satışları Apple’ı üzdü

Çıktığı günden bu yana pek çok eleştiri alan serinin yedi numaralı oyuncusu iPhone 7’yi sevenleri kadar sevmeyenleri de var. Açıklanan son veriler ise Apple’ın iPhone 7 satışlarında hedefine ulaşamadığını gösteriyor. 

AppleInsider tarafından yapılan haber, iPhone serisinin dünü ile bugünü arasındaki farkları gözler önüne seriyor. Galaxy S7 ve Google Pixel gibi iPhone 7’ye kıyasla daha güçlü donanımlara sahip olan telefonlarla rekabet içerisinde olan Apple’ın mevcut son çeyrek rakamlarının iPhone jailbreak 6s’in 2015 son çeyreğine dahi yetişemediği belirtilen bilgiler arasında. Son çeyrek mali raporlarının çıkmasına yaklaşık bir ay var. Ancak rapor öncesinde yapılan özel araştırmaların sunduğu rakamlar iPhone 6’dan itibaren yeni model iPhone satışlarının ivmeli düşüşünü gözler önüne seriyor.

iPhone 7 için talebin bu denli az olması Apple’ın üretim sürecinde bazı daralmalara gideceğini gösteriyor. Öyle ki Apple'ın iPhone 7'nin seri üretimini yüzde 10 oranında azaltarak yoluna devam edeceği tahmin ediliyor.

ETİKETLER : iPhone 7 1104 Apple

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics