Ürün Teknoloji 12 MART 2017 / 15:56

İş verimliliğinin temelinde yazıcılar var

Epson’un bağımsız araştırma şirketi Coleman Parkes’e yaptırdığı çalışmaya göre, kurumsal teknoloji yatırımlarında yazıcılar büyük önem taşıyor. Toplam 14 ülkede, 10-250 çalışana istihdam sağlayan şirketleri temel alarak 2 bin 400 kişiyle internet üzerinden yapılan görüşmelerle gerçekleştirilen araştırmaya göre, ‘yüksek iş verimliliği için yazıcılar kritik önem taşımakta’ diyenlerin oranı yüzde 76 oldu. Araştırma kapsamındaki şirketlerin yüzde 87’si özel sektörden ve yüzde 13’ü kamu kurumlarından. Çek Cumhuriyeti, Slovakya, Polonya, Macaristan, Romanya, Belçika, Danimarka, Finlandiya, Hollanda, Norveç, İsveç, Güney Afrika, İsrail ve Yunanistan’da gerçekleştirilen araştırmada öne çıkan diğer sonuçlar şöyle sıralanıyor:
Şirket başına düşen ortalama yazıcı sayısı: 6.4
Günlük ortalama basılan sayfa sayısı: 29
En çok basılan dokümanlar: Fatura ve kontratlar
Dijital yerine matbu malzeme üzerinde çalışmayı tercih edenlerin oranı: Yüzde 52
İşyerine yeni teknoloji yatırımı yapmak için ilk üç sebep: Stratejik kararlar (%50), mevcut ürünlerin iyileştirilmesi (%48), mevcut ürünlerin bozulmuş olması (%46).
 
ETİKETLER : Epson 1113
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN