Ürün Teknoloji 30 EYLÜL 2017 / 12:48

İşbirliklerinde yeni hamle

Google ve HTC, çoğunluğu Pixel projesinde görev alan belirli sayıda HTC çalışanının Google’a katılacağını belirtti. HTC, anlaşmanın parçası olarak Google’dan 1,1 milyar dolar tutarında nakit para alacak. Google da HTC’nin sahip olduğu patentler için kullanım hakkı alacak. Bu anlaşma, Google ve HTC arasında, yüksek kaliteli akıllı telefon geliştirilmesi konusunda uzun vadeli stratejik işbirliğini gösterirken, HTC’nin devam eden markalı akıllı telefon stratejisini de destekleyecek. Bu işbirliği, daha fazla operasyonel verimlilik, daha gelişmiş bir ürün portföyü ve daha esnek bir finansal yapı oluşturulmasını sağlamayı hedefliyor. HTC, yetkin mühendis kadrosuyla gerçekleştirdiği HTC U11 lansmanın ardından yeni amiral gemisi üzerinde çalışıyor. HTC bir yandan VIVE’ın pazarını büyütmek için VR ekosistemini inşa etmeye devam ederken. IoT, AR ve AI gibi diğer yeni nesil teknolojilere yatırıma da devam ediyor.
Deneyimli profesyonel kadroya ek olarak Google, HTC’nin sahip olduğu patentleri kullanarak Pixel akıllı telefonları üretmeye devam edecek. Bu ortaklık, Google’ın Tayvan’daki inovasyon ve teknoloji merkezine yaptığı önemli bir yatırımı da temsil ediyor. Anlaşmanın, gerekli onayların ardından 2018 başında yürürlüğe girmesi bekleniyor
ETİKETLER : Google HTC 1140
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN