Ürün Teknoloji 29 ARALIK 2014 / 11:51

İşimi görsün diyenler için LG G3 Beat

Üst seviyede yer alan telefonlara çok fazla para ödemek istemeyen ve “işimi görsün yeter” diyen tüketicilere hitap eden LG G3 Beat, fiziksel özellikleri bakımından kullanıcıların beğenisini fazlasıyla karşılayacak türden bir telefon. 2014’ün en başarılı telefonları arasında yer alan G3 ile neredeyse aynı dış görünüşe sahip cihaz, amiral gemisi G3’e göre biraz daha küçük. 5 inçlik telefon, kavisli yapısıyla oldukça ergonomik bir yapıya sahip olmasına karşın, arka kapakta kullanılan plastik malzemenin uzun süreli telefon konuşmalarında ısınmasıyla kullanıcısının canını sıkabiliyor.

LG G3 Beat, G3’te olduğu gibi arka panelinde yer alan bir düğmeye sahip. İlk etapta diğer Android cihazlarda yan panelde yer alan düğmeleri arasak da, kısa sürede alışılan arka panel düğmesinin oldukça kullanışlı olduğu sonucuna vardık.

LG’nin diğer üst seviye telefonlarında da yer verdiği IPS LCD teknolojisi, G3 Beat’in ekranında da kendisine yer buluyor. Görüntü kalitesi ve hızlı tepkime süresi ile artı puan alan ekran, kısa sürede kir tutan ekranıyla maalesef sınıfta kalıyor. Ekranın eksi yönlerinden biri de, parlaklığın otomatik olarak ayarlanmaması. Ortam algılayıcısına sahip olmayan G3 Beat, kullanıcılarının her girdikleri ortamda ekran parlaklığını yeniden ayarlamalarına neden oluyor. Ortalama bir parlaklık değeri ayarlamanın da zor olduğunu göz önünde bulundursak, telefona bu yönden eksi puan veriyoruz.

Günlük kullanım için ideal

1.2GHz'te çalışan dört çekirdekli Snapdragon 400 işlemciyle gelen LG G3 Beat, 1 GB RAM’le destekleniyor. Orta seviye için bile oldukça düşük olan RAM, “işimi görsün, yeter” diyen kullanıcılar için yeterli olsa da, çok fazla uygulama kullanan ve oyun oynayan kullanıcılar için yetersiz kalıyor. Antutu testinden 17478 alan, Geekbench 3 hız testinde ise 1170 puan alan telefon, günlük kullanım için oldukça yeterli değerler sunuyor.  Buna karşın, yüksek performans isteyen oyunlarda çok kısa sürede ısınma ve yavaşlama yaşayan cihaz, bu konuda kullanıcılarını biraz olsun üzebilir.

 
ETİKETLER : 1002

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics