Ürün Teknoloji 05 AĞUSTOS 2011 / 13:05

İşte performans ve zarafet bir arada

Efsanevi ThinkPad, yeni incecik gövde yapısının içinde kocaman bir performans canavarına dönüştü.

Yıllardır iş dünyasının nabzını tutan ThinkPad ailesi, her türlü iş koşuluna uygun yeni ürünlerle kalabalıklaşmaya devam ediyor. ThinkPad X1 kutusundan çıktığı anda ilk dikkat çeken yönü, klasik ThinkPad çizgisini korumasına karşın zarif bir gövde yapısına kavuşmuş olması. Sahip olduğu 13,3 inç ekran büyüklüğündeki ekranıyla taşınabilirlik açısından mantıklı bir boyut ve ağırlık yakalayan X1’de kullanılan karbon fiber kaplama ürünü dış etkenlere karşı çok iyi koruyor. Bu kaplama çizilmeleri büyük ölçüde engellediğinden günlük kullanım sırasında kendinizi yumurta taşır gibi hissetmiyorsunuz.
17 mm gövde kalınlığına sahip bilgisayar ince ve hafif olduğu kadar derli toplu görünümüyle de dikkat çekiyor. Ürünün tasarım anlamındaki başarısını kapağını açtığınızda daha rahat anlıyorsunuz çünkü, ‘yılların tecrübesi’ olarak nitelendirilebilecek kadar başarılı olan klavye masaya yakın olduğundan bilgisayarın gövdesini hissetmiyorsunuz bile. Ayrıca, X1’in klavyesi, tahliye kanalları ile sıvı dökülmelerine karşı dayanıklı.
Intel’in 2,5 GHz’lik Core i5-2520M işlemcisiyle donatılmış bilgisayar 4 GB DDR3 bellekler üzerinde Windows 7 Professional işletim sistemini çalıştırıyor. İkinci nesil işlemci ve performanslı bellekler sayesinde uygulamalar hiçbir zorlanma yaşamadan çalışıyor. Tabii 7.200 RPM dönüş hızına sahip sabit diskin de payı büyük. Bir iş bilgisayarı olarak düşünüldüğünden oyun performansı geri plana atılan bilgisayarda Intel’in HD 3000 adlı grafik işlemcisi kullanılıyor. Bu da sunum, video ve bunun gibi uygulamalar için yeterli performans sunuyor.

Lenovo ThinkPad X1
l Nedir:
İş dünyasına yönelik dizüstü.
l Artılar:
Hafif, dayanıklı, işlevsel.
l Eksiler:
Fiyat.
l Fiyatı:
Yaklaşık 1.300 dolar (Yurtdışı)
ETİKETLER : Sayı:833

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics