Ürün Teknoloji 13 KASIM 2011 / 16:11

Kaliteli ses dizüstüne taşınıyor

ASUS, daha önce NX90 dizüstü bilgisayarları için beraber çalıştığı tasarımcı David Lewis ile kullanıcıların giderek artan çokluortam ihtiyaçlarını karşılamak için biraraya gelerek çokluortam odaklı dizüstü bilgisayar üretimine Bang & Olufsen ICEpower ses teknolojisine sahip yeni N5 serisiyle devam ediyor.
İstanbul’da tanıtımı özel bir DJ performansı eşliğinde gerçekleştirilen cihazın tasarımı David Lewis tarafından yapıldı. Bang & Olufsen ICEpower tarafından önceki sürümüne göre daha da güçlendirilmiş SonicMaster teknolojisine sahip. Dizüstü bilgisayar satın alındığında beraberinde iyi bir ses alabilmeniz için küçük bir subwoofer veriliyor.
Genişletilmiş bir ses aralığı, daha derin bas ve daha belirgin vokal sağlamayı hedefleyen SonicMaster ses teknolojisi bir dizüstü bilgisayardan beklentileri artırıyor. Kısa süreli deneyimimizde sahiden yüksek kaliteli ses deneyimi için bir dizüstü bilgisayarın tercih edilebileceğini gördük.
Kutu içeriğinde bulunan harici subwoofer, dizüstü bilgisayarların ses vermesindeki en zayıf nokta olan basların net bir şekilde çıkışına olanak sağlıyor. Bunun yanında harici bir adaptör taşımadan subwoofer, şarj edilebiliyor.

Ses deneyimi yanında grafikte de iddialı
Yeni N5 serisi, gelişmiş çokluortam ve güçlü bir performans sağlayan ikinci nesil Intel Core işlemciler ve DirectX  11 destekli NVIDIA GeForce GT 555M grafik kartıyla geliyor. Yani cihaz sadece ses vermekle kalmıyor, özellik oyun meraklıları için de yeterli grafiği sunabileceğini gösteriyor. Görüntü kalitesi, çokluortam dizüstü bilgisayar seçiminde önemli bir etken oluşturuyor. 1600x900 ekran çözünürlüğü bulunan N5 serisinde Blu-ray sürücü de bulunuyor.
Ayrıca USB 3.0’ın da cihaza yerleştirildirildiğini belirtelim.
ETİKETLER : Sayı:845

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics