Ürün Teknoloji 26 MART 2018 / 10:36

Katlanabilir iPhone modelleri ne zaman piyasaya sürülecek?

Birçok akıllı telefon üreticileri şuan katlanabilir akıllı telefonlar üzerine yoğunlaşmış durumda. Başta Samsung olmak üzere pek çok şirket akıllı telefon piyasasının geleceğini bu alanda yönleneceğini düşünüyor. Yeni akımın en önemli isimleri arasında Apple'da yer alıyor.

ABD merkezli analist  şirketi, katlanabilir iPhone'u 2020 yılında görebiliceğimizi belirtiyor. Samsung'un Galaxy X ile birlikte 2018 sonu veya 2019 başında başlatması beklenen bu yeni akıma Apple, biraz geç katılacak. Akıllı telefonlara gelecek olan yeni dış görünüşün tam oturmasını bekleyecek olan şirket, yine de çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Buna en büyük kanıtı ise Apple'ın katlanabilir bir ekran patenti almış olması. Şirket bu ekranı geliştirmek için LG Display ile ortak çalışmalar yürütmeye devam ediyor.

Patent detaylarında ise ekranın kitap gibi katlanabilir olacağını görüyoruz. MicroLED teknolojisine sahip olacağı belirtilen bu ekran, ''sıvı metal'' iskelet üzerine kuruluyor. Bunun en büyük sebebi sıvı metalin yüksek esneklik değerine ulaşması ve bu da onu hareketli gövdeye sahip için telefonlar için önemli kılıyor. Çelik ya da titanyumdan daha sağlam olan sıvı metal, kilit bir noktada yer alıyor.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics