Ürün Teknoloji 14 MAYIS 2011 / 02:19

Kendi bulutunuzu yaratın

Bulut bilişim için alıştırma turlarının hız kazandığı bir dönemde evler, küçük ofisler ve hatta KOBİ seviyesindeki kurumlar için geçişi kolaylaştıran ve ihtiyaca göre ölçeklenebilen ürünlerin önemi arttı. Iomega, çalıştığınız ortamdaki depolama sorununa kalıcı bir çözüm bulmak ve her avantajıyla gerçek bir ‘bulut’ yaratabilmek için Home Media Cloud Edition adlı ürününü piyasaya sürdü. Tek diskli sürümlerde 3 TB’a kadar depolama olanağı sunan Home Media Cloud Edition’ın en önemli özelliklerinden biri Iomega’yı bünyesinde barındıran EMC’nin yazılım desteğine sahip olması. Cihaz bu sayede hem tek hem de çok kullanıcılı ortamlarda kolay bağlanabilirlik ve güvenli erişim özellikleri sunuyor.
Ethernet bağlantısı ile yönlendirici üzerinden ev veya iş ağınıza dahil ettiğiniz ürün, tanımladığınız 250 kullanıcı için özel bir bulut alanı yaratıyor. Tanımlanan kullanıcılar yazılım ile ayrı ayrı yetkilendirilebiliyor. Yetkilendirmeyi kişilerin e-posta adreslerine gönderdiğiniz mesajlar üzerinden yapabiliyorsunuz. Bilgi depolamak ve depoya ulaşmak için doğrudan ürünün bağlı olduğu ağ üzerinde bulunmanıza da gerek yok. İnternetten yetkilendirilmiş hesabınızla bağlantı kurmanız yeterli. Ev kullanımı dışında, iş akışının hayati önem arz ettiği durumlar için Iomega Cloud Edition serisinin RAID 1 destekli sürümleri de bulunuyor. Bu ürünler ile bilgiler yedeklenerek depolandığı için bilgi kaybı riskiniz azalıyor.
Bilgi için: www.arena.com.tr
ETİKETLER : Sayı:821

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN