Ürün Teknoloji 02 NİSAN 2012 / 15:32

Kendi cihazını ofiste kullan

Alcatel-Lucent Enterprise tarafından geliştirilen yeni yazılım, mobil cihazların hem iş hem de özel hayatta rahatça kullanılabilmesini sağlıyor.

Kurumlar çalışanlarıyla daha etkili bir iletişim kurarak iş verimliliğini artırmaya odaklanırken, çalışanlar da özel yaşamlarında kullandıkları cihazları iş ortamına sürükleme eğilimi içinde. OpenTouch Conversation adlı yeni yazılımsa bu iki farklı dünyayı bir araya getirerek bir anlamda orta yolu bulmayı hedefliyor. Çalışanların ofislerindeki tüm ses, görüntü ve web çalışma araçlarını tek bir akıllı cihaz içinde taşımalarına olanak veren yazılım, kurumların cihazların yönetimini sağlamasına ve tümleşik iletişime kavuşmasına imkân tanıyor. Çalışanlarına mesajlaşma, veri paylaşımı, sesli ve görüntülü görüşme ile birlikte çalışma gibi olanaklar sunan OpenTouch Conversation, gün içinde sürekli mekân değiştiren çalışanların iletişimlerini koparmadan kolayca çalışmalarını sağlıyor.

Kendi_CihaziniKişisel bir cihazda her şey bir arada
OpenTouch Conversation, son dönemin popüler konusu ‘kendi cihazını getir’ (BYOD- Bring Your Own Device) ile çalışanların işle ilgili çalışmalarını kişisel cihazlarına taşımalarına yardımcı oluyor. Çünkü dünyadaki araştırmalar, çalışanların işte şirketler tarafından verilen cihazları değil, kendi seçtikleri ve özel yaşamlarında severek kullandıkları cihazları kullanmak istediklerini ortaya koyuyor.
OpenTouch Conversation görselliğe dayalı arayüzüyle hem kurum tarafındaki yöneticiler, hem de çalışanlar için kolay bir kullanım sunuyor. Çalışanlar tüm görüşmelerinin grafik zaman çizelgesini, irtibat listelerindeki kişilerin resimlerini ve durumlarını anında görebiliyor.
Yazılım şu anda sadece iOS platformu üzerinde çalışsa da kısa bir süre sonra Windows ve MacOS, Android, iOS, BlackBerry ve Microsoft işletim sistemli tüm akıllı telefonlar ve tabletlerde kullanılabilir hale gelmesi hedefleniyor.
ETİKETLER : Sayı:865