Ürün Teknoloji 03 AĞUSTOS 2015 / 10:04

Kingston’dan hepsi bir arada hafıza çözümü

Akıllı telefonların hafızalarının bir “problem” olabildiğini farkeden Kingston, ilginç bir “hepsi bir arada” cihazı kullanıcılara sunuyor. Kingston MobileLite Wireless G2 cihazı, çok sayıda işleviyle mobil cihaz kullanıcılarının ilgisini çekebilir.

Bir akıllı telefondan biraz daha büyük ve kalın boyutlarda olan Kingston MobileLite Wireless G2, üzerinde Ethernet, USB, micro USB ve SD kart portlarının yanı sıra güç düğmesi ile bilgilendirme ışıklarını barındırıyor. Micro USB bağlantısı cihazı şarj etmek için kullanılıyor.

USB’den video akışı

Android veya iOS cihazımıza uygulamasını kurduktan sonra G2’ye bağlanabiliyoruz. G2, üzerine takılan USB bellek veya SD karttaki verileri kablosuz olarak yayınlama görevi üstleniyor. Fakat kendi içerisinde bir hafızası bulunmuyor. Uygulamanın kendi dosya yöneticisi aracılığıyla harici hafızalardaki veriye kolayca ulaşabiliyorken, aynı zamanda videoları akıllı cihazımıza kopyalamadan izleyebiliyoruz.

Ürün, gerektiği takdirde içerisindeki 4640 mAh bataryasıyla telefonlarımızı da şarj edebiliyor. Kingston MobileLite Wireless G2, bu batarya ile 13 saat kesintisiz data akışı sağlayabiliyor.

Kablolu internet varsa…

Cihazın en dikkat çekici yanlarından biri de kablolu interneti alıp, kablosuz internet olarak yayımlayabiliyor olması. Mesela ofisinizin, kablosuz bağlantının erişemediği “kör” noktasında oturuyorsunuz fakat size bilgisayarınız için bir kablo verilmiş. Bu Ethernet kablosunu G2’ye takıp, kablosuz üzerinden yayın yaparak tüm akıllı cihazlarınızı ve bilgisayarınızı internete bağlayabilirsiniz.

Kingston MobileLite Wireless G2 fena bir ürün değil fakat “mobil hafıza” için Kingston DataTraveler microDuo 3C’nin daha taşınabilir olması sebebiyle daha işlevsel bir ürün olduğunu düşünüyorum. Taşınabilir batarya olarak ise 4600 mAh’den çok daha güçlü ve boyut olarak küçük ürünler mevcut.
ETİKETLER : 1032
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN