Ürün Teknoloji 29 HAZİRAN 2015 / 07:42

Kingston oyuncuların rahatını düşünüyor

Kingston HyperX Cloud 2, oyunculara maksimum konfor sağlıyor. Kingston, başarılı HyperX Cloud kulaklığının ardından üzerine bir takım değişiklikler yaparak HyperX Cloud 2’yi piyasaya sürdü. HyperX Cloud 2, oyuncular için tasarlanmış bir kulaklık.

Mükemmel konfor

Cloud 2’nin başımızın üstüne gelen kısmı, tamamen deriyle kaplanmış sünger malzemeden oluşuyor. Sağlam olması için metal malzemeyle hazırlanan kulaklığın kutusundan deri ve kumaş olmak üzere 2 çeşit kulaklık pedi çıkıyor. Saatlerce bilgisayar başına oturup oyun oynamayı tercih eden oyuncular için hazırlanan HyperX Cloud 2, şu zamana kadar kullandığım kulaklıklar arasında ergonomisi en yüksek olanı. Kulağımdan hiç çıkarmadan 5 – 6 saat oyun oynadığımda bile ne kulağımda ne de başımın üst kısmında herhangi bir ağrıya sebep olmadı.

Kulaklığın sol tarafına konumlandırılan mikrofon, her yöne bükülebiliyor olmasının yanında istendiği takdirde çıkarılabiliyor. Mikrofonun ses kalitesinin “ortalama” seviyede olduğunu söyleyebilirim.

Ses kartına gerek yok

HyperX Cloud 2, minik bir kontrol ünitesiyle geliyor. Bu kontrol ünitesi, 3.5 mm kulaklık bağlantısını USB’ye çeviriyor. USB bağlantısını kullandığımız takdirde bilgisayarımızda herhangi bir ses kartı bulunmasına gerek kalmıyor. Kontrol ünitesi üzerinde hem mikrofon hem de kulaklık için ses ayar tuşları yer alıyor. Kontrol ünitesindeki 7.1 tuşu sayesinde yazılımsal olarak 7.1 sese dönüşüm yapabiliyor.

Kontrol ünitesi içerisindeki ses kartı ses yüksekliği anlamında iyi işler çıkarabiliyor olsa da düşük frekanslı bas sesler tarafında bir hayli geride kalıyor. Kulaklığın potansiyelini ilk HyperX Cloud’u bilmesem hayal kırıklığına uğrayabilirdim. HyperX Cloud ve HyperX Cloud 2 kulaklıklarının ses kaliteleri ciddi anlamda yüksek. Derin baslar, üst seviye tizler ve orta sesleri çok rahat bir şekilde bozmadan kullanıcılara aktarabiliyor.
ETİKETLER : 1028