Ürün Teknoloji 28 KASIM 2010 / 18:00

KOBİ’lere telekonferans çözümü


Ülkemizde Servus güvencesiyle piyasaya sürülen Polycom SoundStation IP 5000, KOBİ’lere ve küçük ölçekteki özel ofislere yönelik IP tabanlı bir telekonferans çözümü. Yüksek tanımlı ses kalitesi sunan ürün, ülkemizde artan internet penetrasyonuyla birlikte çoğalan IP tabanlı çözümler arasındaki yerini aldı.
KOBİ’ler dışında büyük işletmeler için de iyi bir çözüm oluşturan ürün, şirketlerin seyahat masraflarının yanında IP teknolojisiyle iletişim maliyetlerini de azaltmalarına olanak sağlıyor. Birkaç ay gibi kısa bir süre içinde maliyetini karşılayan ürün, patenti Polycom’a ait Acoustic Clarity teknolojisiyle de rakip ürünlerden daha iyi bir ses kalitesine sahip.
Ürününü kutusunda sadece bir ağ kablosuyla gelmesi ve doğrudan ağa bağlanarak çalışmaya başlaması büyük avantaj olarak görünüyor. Ancak ürünü, çalışmak için ihtiyacı olan enerjiyi ağdan aldığı için şirketlerin ağ donanımlarının uygunluğunu test etmeleri ilk şart. Bu sorun dışında tak kullan bir ürün olan Polycom SoundStation IP 5000 ile yaptığımız görüşmelerde IP tabanlı da olsa aldığımız ses kalitesi için yüksek not verebiliriz.
Polycom SoundStation IP 5000’ün en küçültülmüş boyutları da cihazın az yer kaplamasını ve görüntü kirliliği yaratılmasının önüne geçiyor. Üründe bahsedebileceğimiz en büyük özellik ise telekonferans cihazları pazarının yüzde 80’den fazlasını elinde bulunduran Polycom’un HD Voice teknolojisi. Bu teknoloji sayesinde de konuşma yapanları birbirinin sesini neredeyse doğal sesleri gibi işitebiliyor.

Polycom SoundStation IP 5000
l Nedir:
IP tabanlı telekonferans cihazı.
l Artılar:
IP tabanlı olması, HD ses kalitesi.
l Eksiler:
Zor ağ ayarları.
l Fiyatı:
Türkiye’de Servus güvencesiyle satışa sunulan cihazın satış fiyatı ise 675 dolar.
ETİKETLER : Sayı:797

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics