Ürün Teknoloji 30 EKİM 2011 / 12:19

Kodak’ın gözü farklı sektörlerde

Gelişmekte olan ülkelere yönelen Kodak, doküman taramada farklı sektörlere açılmak istiyor.

Bicom ile uzun zaman önce başlayan iş ortaklığı kapsamında Kodak doküman tarama alanında büyümeye devam ediyor. Son yıllarda değiştirdiği stratejisi ile Türkiye pazarında daha etkin bir oyuncu haline gelen marka, birçok sektöre yaygınlaşmak için kolları sıvadı. Kodak Bölgesel Operasyonlardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Gustavo Oviedo, Kodak için, gelişmekte olan pazarların öneminin son 3 yıldır arttığını; Rusya, Brezilya, Güney Afrika, Meksika, Endonezya, Çin ve Hindistan gibi ülkelerin yanına Türkiye’nin de eklendiğini söyledi.
CCO (Chief Customer Officer) görevine getirilmesinin ardından Türkiye’ye ilk ziyaretini gerçekleştiren Oviedo, “Türkiye büyümeye elverişli bir pazar ve bizim bu pazarda güçlü bir iş ortağımız var. Bicom ve diğer iş ortaklarımızla, bu pazarda işimizi büyütmek için neler yapabileceğimizi konuşmak için buradayım” dedi. “Geleneksel olarak Kodak, belge tarama ürünlerinde çok güçlü. Türkiye’de de özellikle bankacılık sektöründe önemli müşterilerimiz var. Yapmaya çalıştığımız şey, diğer sektörlerde daha fazla müşteriye ulaşmak” diyen Oviedo, Bicom’un Türkiye’de uzun yıllara dayanan tecrübeye sahip olduğunu ve beraber çalışarak buradaki işlerini büyütmek istediklerini belirtti.

Hedef: Çift haneli büyüme
Türkiye’de, doküman tarama dışında çalışmalarının da olduğunu hatırlatan Oviedo, sayısal çerçeveler ve fotoğraf baskı cihazları gibi son kullanıcı ürünlerinde Kodak’ın marka bilinirliğinin fazla olduğunu ve güvenilir iş ortaklarıyla çalıştıklarını söyledi. “Tüm bölge için genel beklentimiz çift haneli bir büyüme sağlamak” diyen Oviedo baskı işinin de Türkiye’de önem verdikleri bir diğer alan olduğunu belirtti. Kamusal ve ticari baskı uygulamaları ile
bankalarda kullanılan baskı sistemlerinin önemli birer unsur olduğunu dile getiren Oviedo, doküman tarama alanının özellikle ekonomik daralma içinde olduğu bir dönemde kurumlara, sayısal ortama geçişi kolaylaştırarak, verimlilik sağlama ve maliyetleri düşürme avantajı sağladığına dikkat çekti.
ETİKETLER : Sayı:844

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics