Ürün Teknoloji 05 OCAK 2015 / 09:04

Kodak akıllı telefon pazarına giriyor

Fotoğraf makinesi sektörünün önde gelen isimlerinden Kodak, Bullitt Group ile işbirliğine giderek Android işletim sistemli bir akıllı telefon üretmeye hazırlanıyor.

Ocak ayının hemen başında Las Vegas’ta düzenlenecek olan CES fuarında Android işletim sistemli bir akıllı telefon duyuracağını açıklayan Kodak, tanıtmaya hazırlandığı akıllı telefondan sonra tablet pazarına ve kamera pazarına da giriş yapacak.

Android işletim sistemine sahip cihazın detayları hakkında bilgi verilmese de, Kodak’ın marka adını da ön plana çıkartarak fotoğraf üzerine yoğunlaşan bir telefonla, akıllı telefon pazarına giriş yapacak gibi görünüyor. 2012 yılında iflasını duyuran şirketin, üst seviye bir cihazla tekrardan düzlüğe çıkmak istediği belirtiliyor. Kullanıcı dostu olarak geliştirilecek cihazın, basit bir ara yüzle birlikte, geniş bir kullanıcı yelpazesine hitap etmesi bekleniyor.

Kodak servisleriyle de entegre bir şekilde çalışacak akıllı telefon sayesinde kullanıcılar, Kodak servislerini kullanarak fotoğraflarının fiziksel kopyalarını alabilecekler. Bu sayede yeni bir gelir kapısı daha oluşturacak Kodak, yaratmayı amaçladığı farklılıkla sektörde tutunmaya çalışacak.

2012 yılında yaşadığı kabustan sonra tekrar ayağa kalkmaya çalışan Kodak, Bullit Group ile yaptığı iş birliği ile beraber önemli bir adım atıyor. Akıllı telefondan sonra yine Android işletim sistemli bir telefon üretmesi beklenen şirket, özellikle fotoğraf özelliğine odaklanan cihazlarla birlikte mobil pazarda kendisine kalıcı bir edinmeyi amaçlıyor.
ETİKETLER : 1003
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN