Ürün Teknoloji 05 NİSAN 2018 / 15:17

Kripto para yatırımcılarına özel ilk telefon Türkiye'de satışa sunulacak

Sirin Labs şirketi, geçtiğimiz Eylül ayında kripto para yatırımcılarına özel bir telefon çıkaracağını duyurmuştu. Akıllı cüzdan içeren telefon 1000 dolarlık bir fiyat etiketine sahip.

Sirin Labs, sadece kripto para yatırımcıların kullanabileceği özel bir telefon geliştirdi. Cihazda, günümüzdeki akıllı telefonlara nazaran daha güvenli akıllı cüzdan uygulamaları ve yazılımları bulunuyor. Bu cüzdan kripto paralarla  alışveriş yapmaya izin veriyor. Ayrıca mobil veri bağlantısıyla birlikte madencilik yapabilen cihaz, Android tabanlı özel bir işletim sistemi barındıracak.

Finney adı verilen cihazın iris tarayıcısı, parmak izi okuyucusu gibi özellikler barındırması yazılımsal olarak güvenlik önlemlerini en üst düzeye çıkartıyor. Buna ek olarak eski de olduğu gibi basit bir parola seçeneği de yer alıyor. Bu sayede kripto paralar için akıllı cüzdanlara verilen uzun anahtarları her seferinde hatırlamak zorunda kalmıyoruz.

Cihazın ilk etapta Vietnam ve Türkiye’de bulunan, kripto para yatırımcıların bol olduğu şehirlerdeki mağazalarda satılması bekleniyor. İsviçre merkezli şirket Sirin Labs, şimdiden 25 binden fazla ön sipariş aldığını açıkladı ve 2018 içinde 100 bin adet Finney telefonu satmayı hedefliyor.

Finney Phone'un teknik özellikleri arasında 5.5 inçlik bir ekrana sahip olduğunu görüyoruz. Finney, 64GB depolama alanı, 6GB RAM, 12 MP arka kamera ve 13 MP ön kamera desteği ile birlikte geliyor. Elbette çıkış noktası olan kripto para güvenliği için de parmak izi tarayıcısı ve iris tarayıcısı da bulunuyor. Şimdilik bu özelliklerini bildiğimiz telefonun detaylı özellikleri önümüzdeki günlerde netlik kazanacaktır.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics